Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zapraszamy wszystkich studentów i studentki Wydziału Artystycznego w Lublinie do udziału w czwartej edycji projektu edukacyjnego Artysta – Zawodowiec. Jak co roku zebrałyśmy wyjątkowe grono ekspertów i ekspertek w dziedzinie sztuki współczesnej, żeby móc przybliżyć Wam realia świata sztuki.
Aby zapisać się na zajęcia, należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.
Gorąco zachęcamy do udziału w projekcie nie tylko osoby, dla których będzie on nowością, ale również ubiegłorocznych uczestników. Co roku pojawiają się nowe wątki i nowi wykładowcy, którzy dzielą się własnym doświadczeniem i perspektywą dotyczącą poszczególnych tematów. Po zajęciach odbędą się konsultacje portfolio, podczas których będzie można porozmawiać o własnej twórczości z prowadzącymi.
Zajęcia będą dotyczyły wątków, związanych z debiutem artystycznym i tym, jak można się do niego przygotować. Przyjrzymy się polskim galeriom i instytucjom sztuki i temu, na jakich zasadach one funkcjonują i co oferują młodym artystkom. Porozmawiamy o tym, dlaczego tak ważna jest współpraca międzynarodowa i dlaczego chorwacki artysta Mladen Stilinović twierdzący, że „An artist who cannot speak english is no artist” miał rację. Omówimy też możliwości pracy pozainstytucjonalnej, od połączenia działalności artystycznej z aktywizmem po sposoby na samodzielne tworzenie wydarzeń i wystaw. W tym roku odbędzie się również spotkanie z kolekcjonerką sztuki współczesnej, która opowie o tym, co wpływa na jej wybór dzieł do kolekcji.
Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy zorganizujemy szkołę letnią. Będzie to tygodniowy wyjazd dla wyróżnionych studentek i studentów z różnych miast.
Szczegółowe informacje i harmonogram zajęć znajdziecie TU.
LUBLIN 06.05.2020
Sala nr 14 (sala kameralna),
Instytut Muzyki,
Al. Kraśnicka 2a,
od godz. 9.00 do 19.00
Organizator: Fundacja Sztuki Polskiej ING