Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
„ZUS dla Studenta. Ubezpieczenia społeczne w praktyce”
Zapraszamy na kolejny wykład, który realizowany jest w ramach Programu Edukacyjnego Nowoczesne Zarządzanie Biznesem (NZB).
Słuchacz/ka otrzyma wiedzę m.in. o tym:
Dlaczego warto opłacać składki na ubezpieczenie społeczne
Jakie rodzaje składek na ubezpieczenie społeczne trzeba płacić w zależności od rodzaju umowy ( zlecenie, o dzieło, o pracę)
Czym różnią się poszczególne umowy (zlecenie, o dzieło, o pracę)
Jakie warunki należy spełniać, aby jako student być zwolnionym z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne
Jakie korzyści daje nam ubezpieczenie zdrowotne
Jak przebiega proces zakładania działalności gospodarczej
Jakie składki płaci przedsiębiorca
Kiedy przedsiębiorca ma prawo do tzw. składki ulgowej
Kiedy student ma prawo do renty rodzinnej i renty socjalnej
Czym jest umowa uaktywniająca dla Niań
Jak można załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu (ePUAP, PUE)
Gdzie i kiedy? 09/05/2017, w godzinach 15.00 - 16.30, sala 203 na Wydziale Ekonomicznym.
Zgłoszenia:
w siedzibie Biura Karier UMCS (Sowińskiego 12, 20-040 Lublin)
telefonicznie: 81 537 28 79
mailowo: natalia.wilewska@umcs.pl, temat maila: "ZUS dla Studenta” (w mailu proszę podać imię i nazwisko, kierunek i rok studiów oraz numer telefonu)
Wykład realizowany jest wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w ramach modułu tematycznego „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”, którego celem jest zwiększenie wiedzy słuchaczy z zakresu ubezpieczeń społecznych i zachęcenie ich do długoterminowego oszczędzania, w szczególności na przyszłą emeryturę.
Moduł „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe” składa się z 4 wykładów, które zwiększają wiedzę słuchaczy z zakresu metod dywersyfikacji ryzyka przy oszczędzaniu i inwestowaniu, systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem systemu emerytalnego, jak i różnych form inwestowania, w szczególności na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Moduł tematyczny jest realizowany ze Związkiem Banków Polskich, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Izbą Gospodarczą Towarzystw Emerytalnych, Fundacją Giełdy Papierów Wartościowych i Polską Izbą Ubezpieczeń. Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich i Biura Informacji Kredytowej i obecnie realizowany jest na ponad 120 polskich uczelniach. Swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę i zapewnia dotarcie do tysięcy studentów oraz nauczycieli akademickich. Projekt realizowany jest w przeświadczeniu, że połączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną pozwoli na lepsze przygotowanie odbiorców do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłej pracy zawodowej. Więcej o Programie NZB na: www.nzb.pl