„Kryształowa cegła” dla pływalni UMCS

28 listopada w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się XXIII edycja konkursu „O Kryształową Cegłę” na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej. Miło nam poinformować, że w kategorii „Obiekty sportu i rekreacji” nagrodzona została inwestycja UMCS – Pływalnia Centrum Kultury Fizycznej.

Podczas uroczystej gali pamiątkową statuetkę dla naszej uczelni odebrała kanclerz UMCS Grażyna Elżbieta Fiok. Obecne były także: zastępca kanclerza Renata Bylicka i kierownik Działu Inwestycji i Remontów Iwona Chiniewicz. Wykonawcą inwestycji była firma INS-BUD, której przedstawiciel - Piotr Szymoniuk, również uczestniczył w wydarzeniu.

Konkurs „O Kryształową Cegłę” od ponad dwudziestu lat organizuje Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin. Głównym celem plebiscytu jest pobudzanie aktywności ekonomicznej, gospodarczej i obywatelskiej regionów Europy Wschodniej poprzez promowanie i dokumentowanie działań w zakresie rozwoju regionalnej infrastruktury, budownictwa i architektury.

Warto odnotować, że to już kolejne wyróżnienie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w tym konkursie. Tytułem „Kryształowa cegła” mogą posługiwać się również m.in.: gmachy Instytutu Pedagogiki, Wydziału Politologii i Dziennikarstwa, Centrum ECOTECH-COMPLEX czy obiekty Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, Stołówki Akademickiej „Trójka” i Ośrodka Wypoczynkowego UMCS w Kazimierzu Dolnym.

Budynek pływalni Centrum Kultury Fizycznej UMCS zlokalizowany jest na terenie miasteczka akademickiego przy ul. Langiewicza 22 i stanowi część kompleksu sportowego składającego się z trzech sal gimnastycznych i krytego basenu. W ramach realizacji przeprowadzony został remont hali basenowej wraz z przebudową zaplecza szatniowo-sanitarnego oraz holem wejściowym CKF.

Prace remontowe objęły przede wszystkim wymianę niecki basenowej ze stali nierdzewnej, przystosowanie układu funkcjonalno-przestrzennego do wymogów BHP i PPOŻ. oraz wprowadzenie rozwiązań ergonomicznych oraz funkcjonalnych dostosowujących obiekt dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Obiekt został wyposażony m.in. w windę, ponadto wydzielone zostały pomieszczenia szatniowo-sanitarne dedykowane osobom z niepełnosprawnościami, a pływalnia została wyposażona w podnośnik. Zakres remontu obejmował również wymianę okładzin ściennych, podłogowych oraz sufitowych w obrębie holu głównego, węzłów sanitarnych oraz szatni zlokalizowanych w obrębie pływalni, jak również wykonanie instalacji wentylacyjnej, wodno-kanalizacyjnej, hydrantowej i elektrycznej. W przestrzeni holu głównego została wydzielona szatnia otwarta dla osób korzystających z pływalni oraz zamontowano Elektroniczny System Obsługi Klienta. 

Fot. statuetka - Bartosz Proll, grupowe - archiwum prywatne

    Aktualności

    Data dodania
    2 grudnia 2024