Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Wydział Politologii UMCS, Fundacja Badań Międzynarodowych oraz Koło Naukowe Bliskiego Wschodu zapraszają na wykłady otwarte redaktora Jarosława Kociszewskiego, eksperta Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints.
Źródło fot.: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Spotkania odbędą się na Wydziale Politologii w sali 115 (Sala Rady Wydziału):
3 kwietnia br. (środa), godz. 16:00, „Multidimensional power game in the Middle East. Israeli struggle for survival in the region abandoned by USA”.
oraz
4 kwietnia br. (czwartek), godz. 9:30, „Od źródła informacji do generatora "contentu mobilnego". Zmiana roli korespondenta i dziennikarza w świecie zdominowanym przez media społecznościowe i urządzenia mobilne”.
Jarosław Kociszewski - z wykształcenia politolog. Dziennikarz i publicysta, który oprócz Bliskiego Wschodu interesuje się także Afryką Wschodnią. Wieloletni korespondent polskich mediów z biurem w Izraelu obsługujący przede wszystkim wydarzenia we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi przy realizacji projektów rozwojowych. Wykształcenie: absolwent nauk politycznych na uniwersytecie w Tel Awiwie (BA w 1996 r.) i Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie (MA w 2000), dzięki czemu m.in. biegle włada językiem hebrajskim. Były korespondent mediów polskich na Bliskim Wschodzie, który obserwował m.in. proces pokojowy wraz z towarzyszącymi mu falami niepokojów, konflikty w Libanie, relacje izraelsko–polskie, dwa powstania palestyńskie, „Arabską Wiosnę”, wojnę domową w Syrii. Współpracuje z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej przy realizacji projektów rozwojowych m.in. w Libanie, Etiopii i Ugandzie. Dziennikarz Wirtualnej Polski, przez wiele lat związany z Polskim Radiem, Rzeczpospolitą. Autor reportaży m.in. poświęconych kryzysowi migracyjnemu w Europie. Debiutował w „Życiu Warszawy”.
Zapraszamy!