Warsztaty w ramach projektu „GO INternational, go Great!”

19-21 czerwca 2024 roku w ramach projektu „GO INternational, go Great!” odbyły się stacjonarne warsztaty w Szkole MSCA Postdoctoral Fellowship Horizon Europe. Projekt ten, realizowany przez Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS, jest częścią programu „Welcome to Poland” finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Jego celem jest rozwój Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w zakresie obsługi kadry zagranicznej oraz zwiększenie potencjału badawczego uczelni.

W warsztatach uczestniczyli trzej zagraniczni młodzi naukowcy, a wśród nich dr Courtney Kayser z George Mason University w USA, której opiekunem naukowym na UMCS jest prof. Marek Pietraś, dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych UMCS.

Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję spotkać się z prorektorem UMCS ds. nauki i współpracy międzynarodowej prof. Wiesławem Gruszeckim, oraz zapoznać się z opiekunami naukowymi z ramienia UMCS. Spotkali się także z zespołami badawczymi na różnych wydziałach uczelni, a także z pracownikami zajmującymi się współpracą międzynarodową. Wśród nich byli:

  • dr Ewelina Panas z Pracowni Umiędzynarodowienia Szkolnictwa Wyższego ISM UMCS, zajmująca się współpracą ze studentami zagranicznymi oraz współpracą z miastem Lublin w ramach sieci EUniverCities,
  • Brian Chaggu, prezentujący możliwości stypendialne NAWA dla doktorantów,
  • Pracownicy Centrum Współpracy Międzynarodowej, opowiadający o zakresie oferty Welcome Center for Academics na UMCS,
  • Karolina Sokolińska, opowiadająca o możliwościach wynikających ze współpracy w ramach Uniwersytetu Europejskiego ATHENA, które UMCS jest Partnerem.

Przez dwa kolejne dni uczestnicy warsztatów pracowali nad swoimi wnioskami projektowymi pod okiem doświadczonych zagranicznych ekspertów. Wspólnie z opiekunami naukowymi z ramienia UMCS, młodzi naukowcy koncentrowali się na różnych elementach swoich wniosków projektowych. Warsztaty miały bardzo praktyczne podejście, oparte na analizie zarówno dobrych, jak i złych przykładów. Uczestnicy ćwiczyli umiejętności związane z aktualnym stanem wiedzy, celami badań, metodologią, interdyscyplinarnością oraz transferem wiedzy. Omówione zostały również kwestie związane z oddelegowaniem i wieloma innymi aspektami projektu.


Źródło informacji: Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS

fot. Michał Piłat

    Aktualności

    Data dodania
    26 czerwca 2024