Szkolenia - komunikat dla kierowników jednostek

Komunikat z dn. 10.06.2013

W związku z planowanym na 1 września 2013 roku uruchomieniem przez Uczelnię modułu kadrowo-płacowego Zintegrowanego Informatycznego Systemu Zarządzania Uczelnią (SAP) oraz koniecznością przeprowadzenia w sierpniu bieżącego roku szkoleń użytkowników końcowych, Centrum Kadrowo-Płacowe zwraca się z prośbą do kierowników poszczególnych jednostek o wyznaczenie osób (upoważnionych do wprowadzania poniższych danych) na szkolenia z zakresu:

  1. Operatora czasu pracy - 7 godz.
    Rejestracja faktycznego czasu pracy - nieobecności np. urlopy, godziny ponadwymiarowe, nadliczbowe itp.
    Grupa docelowa: Osoby pełniące funkcje kierownicze na wydziałach i w jednostkach pozawydziałowych lub wyznaczone osoby zastępujące.
  2. Wprowadzanie pensum nauczycieli akademickich - 7 godz.
    Rejestracja danych o pensum, godzinach ponadwymiarowych itp.
    Grupa docelowa: Pracownicy administracyjni wydziałów lub instytutów i jednostek pozawydziałowych zatrudniających nauczycieli akademickich rozliczających się z pensum.
  3. Wprowadzanie danych do systemu POLON - 1 godz.
    Wprowadzanie danych o minimum kadrowym oraz uzyskanych stopniach i tytułach.
    Grupa docelowa: Osoby wprowadzające dane o minimum kadrowym i uzyskanych stopniach i tytułach.
  4. Przeprowadzenie oceny pracowników grupy: administracji i obsługi - 2 godz.
    Obsługa arkuszy ocen oraz raportów przez kierownika.
    Grupa docelowa: Wszyscy kierownicy lub osoby pełniące funkcje kierownicze w grupie administracji i obsługi.
  5. Obsługa modułu szkoleń - 6 godz.
    Monitorowanie realizacji szkoleń, zgłaszanie i monitorowanie potrzeb szkoleniowych.
    Grupa docelowa: Wyznaczeni pracownicy na wydziałach i w jednostkach pozawydziałowych.
  6. Samoobsługa menadżerska - 12 godzin.
    Przeglądanie danych o zespole, generowanie raportów. Szkolenie jest powiązane ze szkoleniem operatora czasu pracy, oceny pracowniczej, zakresu BHP.
    Grupa docelowa: Osoby pełniące funkcje kierownicze na wydziałach i w jednostkach pozawydziałowych lub wyznaczone osoby zastępujące.
  7. BHP - 8 godz.
    Wprowadzanie danych z zakresu oceny ryzyka zawodowego.
    Grupa docelowa: Kierownicy lub osoby wyznaczone w poszczególnych jednostkach.

Szkolenia zostaną przeprowadzone przez konsultantów konsorcjum firm GAVDI POLSKA SA oraz QUERCUS Sp. z o.o., wdrażających moduł kadrowo-płacowy na UMCS, a także przeszkolonych do prowadzenia szkoleń z obsługi modułu pracowników Centrum Kadrowo-Płacowego UMCS.

Wykazy osób wyznaczonych do udziału w szkoleniach oraz od 1 września 2013 roku do prowadzenia zadań według wyżej wskazanych obszarów w nowym module kadrowo-płacowym ZISZU należy przekazać do Centrum Kadrowo-Płacowego (pokój 908) na druku załącznika nr 1 do dnia 20 czerwca 2013 roku. Wzór załącznika nr 1 dostępny jest również na stronie internetowej projektu w zakładce Do pobrania. W przypadku pytań proszę kontaktowaćsię z p. Ewą Bąk, tel. 81 537 57 05.

Wdrożenie modułu kadrowo-płacowego ZISZU oraz przeprowadzenie szkoleń z jego obsługi realizowane jest w ramach projektu „Nowoczesny model zarządzania w UMCS”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W związku z uzyskanym dofinansowaniem Uczelnia zobowiązana jest do przeprowadzenia formalnej rekrutacji na szkolenia. Dlatego też po uzyskaniu pełnej informacji o osobach upoważnionych do udziału w szkoleniu wykazy zostaną przekazane do biura projektu „Nowoczesny model zarządzania w UMCS” w celu zebrania niezbędnych formalnych zgłoszeń udziału w szkoleniu w ramach projektu.

W przypadku pytań dotyczących formalnej strony rekrutacji na szkolenia w ramach projektu należy się kontaktować z p. Małgorzatą Południuk, tel. 81 537 57 82, e-mail: m.poludniuk@umcs.pl (pokój 1412 Rektorat, UMCS).

    Aktualności

    Data dodania
    10 czerwca 2013