Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświęcone platformie JoVE, które odbędzie się w czwartek 21.11.2024 roku o godzinie 9:30 w budynku Wydziału Biologii i Biotechnologii w Sali Rady Instytutu – 151 B I piętro.
Istnieje możliwość indywidualnego spotkania z przedstawicielką firmy JoVE panią Kają Beer w środę 20.11.2024 w Bibliotece Wydziału Chemii w godzinach 10:00–15:00.
Przypominamy, że JoVE to platforma edukacyjna (ang. A Journal of Visualized Experiments, tłum. Dziennik Zwizualizowanych Eksperymentów), która zawiera animowane filmy i wizualizacje eksperymentów z laboratoriów. Treści na platformie pomagają polskim i zagranicznym studentom szybciej przyswoić wiedzę. Wykładowcy mogą z nich korzystać na zajęciach, tworząc m.in. własne playlisty i quizy dostosowane do konkretnych zagadnień, a jednocześnie w łatwy sposób udostępniać materiały studentom. Zakres tematyczny części edukacyjnej platformy to: biologia, chemia, nauki środowiskowe, statystyka, fizyka, inżynieria, psychologia oraz umiejętności kliniczne.
JoVE został zaprojektowany w celu zwiększenia wydajności badań i edukacji poprzez wizualizację. Dostęp obejmuje ponad 19 000 filmów demonstrujących metody badawcze, najnowocześniejsze i nowatorskie eksperymenty oraz kluczowe koncepcje w nauce, inżynierii i medycynie.
Filmy zostały podzielone w zależności od potrzeb nauczania:
• JoVE Core: podręcznik wideo wyjaśniający podstawowe pojęcia i zagadnienia wprowadzające poprzez krótkie filmy animowane;
• JoVE Science Education: biblioteka wideo poświęcona nauczaniu studentów teorii i praktyki eksperymentów naukowych oraz podstawowych technik laboratoryjnych;
• JoVE Lab Manual: filmiki instruktażowe „krok po kroku” dla studentów i wykładowców, służące jako pomoc przy prowadzeniu kursów laboratoryjnych.
Ponadto sekcja Research JoVE Journal – pierwsze na świecie recenzowane czasopismo naukowe wideo z publikacjami zaawansowanych eksperymentów badawczych.