Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie kończą się przygotowaniem pracy dyplomowej, tj. pisemnego opracowania wybranego zagadnienia, które prezentuje wiedzę i umiejętności studenta związane z kierunkiem studiów. Opiekę nad pracą sprawuje promotor w ramach prowadzonych zajęć seminaryjnych. Na studiach licencjackich studenci wybierają seminarium pod koniec 2 roku, natomiast na studiach magisterskich – na początku 1 semestru studiów 2 stopnia.
Egzamin dyplomowy jest egzaminem kończącym studia i potwierdza uzyskanie tytułu licencjata lub magistra. Ma formę ustną i obejmuje zagadnienia związane z wybraną dyscypliną oraz z tematyką seminarium i pracy dyplomowej.
Szczegółowe informacje na temat dyplomowania znajdują się na stronie Wydziału Filologicznego w zakładce Student, Prace dyplomowe - obowiązujące procedury.
Poniżej w załącznikach znajdują się wytyczne w zakresie dyplomowania przyjęte w Katedrze Romanistyki oraz zestaw zagadnień na egzamin licencjacki i magisterski dla studentów Romanistyki i Italianistyki z podziałem na dyscypliny: literaturoznawstwo i językoznawstwo.