Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Katedra Systemów Politycznych i Praw Człowieka UMCS, Instytut Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych Oddział w Lublinie mają zaszczyt zaprosić na konferencję naukową „Państwo - prawa człowieka – mniejszości narodowe”, która odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2023 r. w Lublinie!
Myślą przewodnią konferencji będzie szeroko pojęta tematyka związana z funkcjonowaniem państwa, jego ustrojem, rolą w stosunkach międzynarodowych, jak również ochroną praw człowieka i mniejszości we współczesnym świecie. Celem planowanej konferencji będzie stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat istotnych zjawisk zachodzących zarówno na poziomie wnętrza państwa, jak i na poziomie systemu międzynarodowego. Wyodrębnienie kwestii związanych z ochroną praw człowieka i mniejszości, a także podkreślenie złożoności procesów migracyjnych pozwoli na wieloaspektową analizę proponowanego tematu. W ramach pierwszego dnia (13 kwietnia) konferencji szczególnie zachęcamy do udziału w uroczystościach jubileuszowych połączonych z prezentacją monografii dedykowanej Profesorowi Grzegorzowi Januszowi, oraz w sesji plenarnej „Państwo, prawa człowieka, mniejszości – współczesna dynamika zmian” (aula A.1.16). Przewodniczyć sesji będzie prof. dr hab. Marek Pietraś, Dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS. W roli dyskutantów wystąpią:
Termin: 13-14 kwietnia 2023 roku Miejsce: Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS (ul. Głęboka 45, Lublin) - numery sal, w których będą się odbywać poszczególne panele tematyczne, są dostępne w załączonym programie konferencji. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Jego Magnificencji Rektora UMCS w Lublinie prof. dr. hab. Radosława Dobrowolskiego, Prezydenta Miasta Lublin dr. Krzysztofa Żuka oraz Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. |