Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce Prywatności
Kontrast
Z dumą prezentujemy pierwszy tom serii wydawniczej „Ścieżki kultury”, pt. Wizualność w kulturze. Sztuka, kultura popularna i media cyfrowe pod redakcją dr. hab, prof. uczelni Ewy Głażewskiej i dr Magdalenay Grabias.
Wydawnictwo UMCS wydało książkę pt. "Maska w "czasach zarazy". Covidowe wizerunki masek - typologie i funkcje" autorstwa prof. Ewy Głażewskiej (Instytut Nauk o Kulturze) i prof. Małgorzata Karwatowskiej (Instytut Filologii Polskiej).
Monografia Żydowski Lublin. Źródła-obrazy-narracje to dzieło dwojga specjalistów z zakresu historii i kultury Żydów w Lublinie, będące swego rodzaju podsumowaniem dotychczasowych dróg badawczych autorów a zarazem otwarciem nowych ścieżek eksploracji.
Miło nam poinformować, że na stronie Wydawnictwa UMCS dostępna jest już publikacja pt.: "Cmentarz – dziedzictwo materialne i duchowe" pod redakcją Teresa Klimowicz, Agata Rybińska, Monika Tarajko
Nakładem Wydawnictwa UMCS ukazała się książka autorstwa dr Michała Bobrowskiego i prof. Radosława Bomby, pt. "Poza ekranem kinowym. Postmedialne konteksty animacji".
Kierunek Technologie cyfrowe w animacji kultury (studia I stopnia) prowadzony przez Instytut Kulturoznawstwa UMCS otrzymał Certyfikat Akredytacyjny "Studia z Przyszłością" oraz Certyfikat Nadzwyczajny „Laur Innowacji” Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
Z przyjemnością informujemy, że w Wydawnictwie UMCS ukazała się nowa książka prof.dr hab. Katarzyny Smyk pt.: "Obrzęd jako tekst kultury. Przykład Bożego Ciała w Spycimierzu
wszystkie aktualności
wydarzenie dzień wolny
Wszystkie wydarzenia
Wszystkie galerie