Absolwent Kulturoznawstwa:
Absolwent kulturoznawstwa UMCS w procesie kształcenia otrzymuje ogólne przygotowanie humanistyczne, wiedzę teoretyczną z zakresu wybranych dziedzin kultury i sztuki, procesów społeczno-kulturowych (ze szczególnym uwzględnieniem współczesności), umiejętność analizy i interpretacji teksów i zjawisk kulturowych, a w zależności od ukończenia konkretnej specjalizacji (studia licencjackie) i specjalności (magisterskie studia uzupełniające). Po uzupełnieniu wymogów pedagogicznych nasz absolwent może prowadzić przedmiot „Wiedza o kulturze" w szkołach ponadgimnazjalnych, ponad to absolwent ma możliwość zdobycia określonych kwalifikacji i umiejętności.
Jeśli chcesz dowiedzieć się czym zawodowo zajmują się nasi absolwenci zajrzyj tutaj.
Kim można zostać po ukończeniu studiów kulturoznawczych?
• krytykiem, managerem oraz animatorem działań artystycznych;
• animatorem działań kulturalno-społecznych w samorządach lokalnych, stowarzyszeniach, fundacjach;
• specjalistą w zakresie organizowania i oddziaływania kultury medialnej;
• instruktorem w placówce kulturalno-oświatowej;
• merytorycznym pracownikiem muzeum i ruchu regionalnego;
• przewodnikiem turystycznym i pracownikiem przemysłu turystycznego (po kursie uzupełniającym);
• badaczem współczesnych i tradycyjnych zjawisk kultury.
Absolwent technologii cyfrowych w animacji kultury:
Po skończeniu studiów absolwent będzie posiadał wiedzę i umiejętności z obszarów: tworzenie multimediów i grafiki komputerowej 2D i 3D, modelowania 3D i animacji komputerowej, tworzenie stron internetowych i administrowania nimi, tworzenie multimedialnych narracji, wizualizowanie danych i treści promowania wydarzeń kulturalnych za pomocą nowych mediów.
Absolwent posiądzie kwalifikacje niezbędne w skutecznym aplikowaniu o pracę m.in. w następujących miejscach: agencjach reklamowych, mediach (portale internetowe, TV, radio, prasa), nowoczesnych placówkach kulturalnych, firmach zajmujących się badaniem zasobów sieciowych i analizą trendów kulturowych pod kątem marketingowym, w centrach kultury, domach kultury, muzeach, galeriach sztuki.
Absolwent Architektury informacji:
Absolwenci kierunku są przygotowani do pracy m.in. winstytucjach społecznych, politycznych, fundacjach, stowarzyszeniach oraz innych organizacjach zajmujących się planowaniem i realizowaniem polityki informacyjnej, zdobywaniem, przetwarzaniem i organizacją informacji; repozytoriach cyfrowych; firmach gromadzących i przetwarzających informację; jednostkach administracji publicznej i państwowej; placówkach informacyjnych; portalach i serwisach internetowych, mediach społecznościowych, firmach zajmujących się analizą mediów i Internetu, a także prowadzenia własnej działalności na rynku usług informacyjnych.
A graduate of Intercultural Communication in Education and the Workplace:
Employment prospects: