Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W dniach 18-20 września br. na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się IV Ogólnopolski Kongres Politologii. W tym roku zaszczyt organizacji wydarzenia przypadł w udziale Wydziałowi Politologii UMCS (obchodzącemu jubileusz 25-lecia), przy udziale Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz Komitetu Nauk Politycznych PAN. Proponowany temat Kongresu – Państwo w czasach zmiany, jest w zamyśle próbą koncentracji na podstawowych, „tradycyjnych” kategoriach politologicznych jakimi są państwo i władza, ale z uwzględnieniem dynamiki oraz zmienności, nowych jakościowo cech otoczenia społecznego, w którym państwo funkcjonuje.
Do Lublina przyjadą światowej sławy osobistości – w Kongresie weźmie udział 726 badaczy z 85 ośrodków naukowych, z czego 30 uczestników reprezentuje jednostki zagraniczne. Udział w wydarzenia wezmą m.in.: dr Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jacek Czaputowicz, Minister Spraw Zagranicznych i Krzysztof Szczerski, szefa Gabinetu Prezydenta RP.
IV Kongres Politologii został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
W związku z organizacją tak ważnego wydarzenia oraz obecnością na UMCS wybitnych ekspertów, 18 września br. (wtorek) o godz. 14.30 w Sali Senatu UMCS (Rektorat, XV piętro, Plac M. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się konferencja prasowa, podczas której przybliżymy Państwu ideę Kongresu oraz przekażemy informacje nt. ważnej publikacji pt. Polska. Eseje o stuleciu, związanej z obchodzoną setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W konferencji prasowej udział wezmą m.in.:
- przedstawiciele władz UMCS i Wydziału Politologii UMCS,
- prof. Tadeusz Wallas – Przewodniczący Komitetu Nauk Politycznych PAN, Prorektor ds. kadr i finansów na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu,
- prof. Arkadiusz Żukowski – Prezes Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, dyrektor Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,
- prof. Andrzej Friszke – kierownik Zakładu Najnowszej Historii Politycznej w Instytucie Studiów Politycznych PAN,
- prof. Andrzej Paczkowski – członek Zakładu Najnowszej Historii Politycznej w Instytucie Studiów Politycznych PAN.
Strona Kongresu: www.kongrespolitologii.umcs.pl