Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 i briefing prasowy - zaproszenie

W najbliższą środę, 23 października br., o godz. 10.00 w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji (Lublin, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się jubileuszowa 75. Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

Tego samego dnia o godz. 9.00 w sali Muzeum UMCS (gmach Biblioteki Głównej UMCS, ul. Radziszewskiego 11) otworzymy wystawę poświęconą patronce naszej uczelni pt. „Maria Skłodowska-Curie i jej rodzina”.

Państwa dziennikarzy zainteresowanych komentarzem władz rektorskich nt. Inauguracji zapraszamy o godz. 9.00 na wystawę do Muzeum UMCS - po jej otwarciu nastąpi krótki briefing prasowy.

Podczas uroczystości inauguracyjnych zostaną wręczone m.in.: odznaczenia państwowe, Nagroda Naukowa Marii Curie i Nagroda im. Jerzego Giedroycia oraz medale i dyplomy dla najlepszych absolwentów Uczelni. Odbędą się także immatrykulacje studentów i doktorantów, a z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 75-lecia Uniwersytetu, wykład inauguracyjny pt. „Rola Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w rozwoju Lublina i regionu.” wygłosi prof. Janusz Wrona.

Szczegółowe informacje nt. laureatów poszczególnych nagród i odznaczeń, a także samego Uniwersytetu, otrzymacie Państwo w dniu Inauguracji.

Uroczystości inauguracyjne zwieńczy koncert w wykonaniu Kwintetu Tanquillo, który odbędzie się o godz. 18.00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS.

Kwintet Tanguillo to lubelski zespół instrumentalny założony w 2003 roku w składzie: Elwira Śliwkiewicz-Cisak – akordeon, Dariusz Drzazga – skrzypce, Jakub Niedoborek – gitara, Piotr Chilimoniuk – fortepian oraz Robert Brzozowski – kontrabas. Instrumentarium Kwintetu nawiązuje do Quinteto Tango Nuevo – zespołu założonego przez argentyńskiego mistrza bandoneonu – Astora Piazzollę. Sztuka wykonawcza zespołu to połączenie doskonałego warsztatu i precyzji realizacji z ekspresją wyrazu artystycznego. Różnorodne style (tj. muzyka klasyczna, jazz, poezja śpiewana, flamenco, romanse rosyjskie czy folk) praktykowane przez członków zespołu sprawiają, że wykonywane przez nich tanga mają niepowtarzalny charakter.


Wstęp na koncert jest wolny - zapraszamy.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    18 października 2019