Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W dniach 14-15 listopada 2018 roku w Lublinie odbędzie się II Forum Młodych Naukowców pod hasłem „Innowacyjność – Interdyscyplinarność – Interaktywność”. Uroczysta inauguracja wydarzenia będzie miała miejsce 14 listopada (środa), o godz. 9:00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (sala główna na I p., ul. Grottgera 2). Organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.
Inicjatywa adresowana jest do młodych pracowników nauki i doktorantów ze wszystkich uczelni publicznych w naszym mieście i regionie. Forum Młodych Naukowców jest miejscem spotkania badaczy oraz wymiany informacji, poglądów i pomysłów. Głównym celem przedsięwzięcia jest zainspirowanie młodych naukowców do prowadzenia nowatorskich i interdyscyplinarnych badań oraz integracja lubelskiego środowiska naukowego.
Program wydarzenia jest niezwykle bogaty – pierwszego dnia odbędzie się tzw. debata mistrzów. Wzorem pierwszej edycji Forum wezmą w niej udział wybitni naukowcy z różnych dziedzin naukowych: fizyk prof. dr hab. Wiesław Gruszecki oraz archeolog prof. dr hab. Andrzej Kokowski. Organizatorzy liczą na to, że spotkanie reprezentantów tak odmiennych obszarów naukowych zaowocuje interesującą dyskusją i przyniesie swoisty efekt synergii.
W panelu zatytułowanym „Historie sukcesu” wezmą udział wyróżniający się naukowcy wywodzący się z różnych uniwersytetów. Opowiedzą oni o własnej recepcie na sukces naukowy oraz o szansach, wyzwaniach i zagrożeniach, jakie niosą badania interdyscyplinarne. Uczestnikom Forum organizatorzy oferują także udział w rozbudowanym bloku warsztatów naukowych, które pomogą wzmocnić tzw. kompetencje twarde i miękkie. Tematyka warsztatów obejmuje m.in.: design thinking, sztukę wystąpień publicznych, zarządzanie projektem badawczym, kreowanie wizerunku naukowca i planowanie ścieżki młodego naukowca czy współpracę naukowców z biznesem na przykładzie fotoniki.
Podczas wydarzenia będzie można również wysłuchać wykładów i prezentacji, m.in. na temat reformy szkolnictwa wyższego oraz naukowych baz danych, a także zwiedzić Centrum ECOTECH-COMPLEX i obejrzeć pokaz drukarki 3D.
Wszelkie informacje na temat tegorocznego Forum Młodych Naukowców są zamieszczone na stronie: www.forum.umcs.pl. W załączniku przesyłam program wydarzenia oraz grafikę.