Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
20 kwietnia br. (piątek) o godz. 13.30 w sali 114 na Wydziale Politologii UMCS (Plac Litewski 3) odbędzie się druga z cyklu debata oksfordzka. Temat przewodni spotkania to korzyści ekonomiczne z napływu imigrantów do Polski są większe od związanych z nim problemów społecznych i politycznych. Debatę przygotowali studenci stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa narodowego Wydziału Politologii UMCS uczestniczący w projekcie rozwoju ich kompetencji (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020), współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Debaty oksfordzkie to znana i powszechnie stosowana metoda dydaktyczna. W istocie to rodzaj dyskusji nad zadaną tezą prowadzonej przez dwa zespoły, według ustalonego scenariusza. Debatują przeciwnicy tezy (drużyna opozycji) oraz jej obrońcy (drużyna propozycji). O tym, po której stronie mają się opowiedzieć zespoły dowiadują się tuż przed rozpoczęciem debaty w drodze losowania. Debaty uczą kultury i dyscypliny wypowiedzi w trakcie sporu. Zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej i wszelkie inne niekulturalne zachowania. Zmagania debatujących zespołów ocenia jury oraz publiczność. Ponieważ jest to pojedynek na argumenty, uczestnicy debaty muszą być bardzo dobrze przygotowani merytorycznie.
Organizatorzy zakładają, że w debacie, obok dyskutantów, weźmie udział około 50 osób.
Następna edycja debat będzie realizowana w kolejnym roku akademickim.