Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Warsztaty skierowane są głównie do uczestników kół olimpijskich, więc jednym z ich celów jest przygotowanie do startu w olimpiadach przedmiotowych. Z pewnością nie jest to jednak cel jedyny, ani nawet główny. Sporą część prowadzących stanowią absolwenci Kół (dotychczas głównie Koła Fizycznego), którzy pasjonują się tym co aktualnie robią i chętnie dzielą się swoją pasją z młodszymi kolegami i koleżankami. Z tego powodu, obok wykładów rozszerzających treści szkolne, pojawiają się również takie, które przybliżają uczestnikom najnowsze trendy rozwoju nauki. Stanowi to inspirację do dalszych, własnych dociekań, a także do wyboru ścieżki kariery po liceum. W ostatnich latach rośnie liczba zajęć prowadzonych przez wytrawnych badaczy z różnych ośrodków akademickich. Ułatwia to uczestnikom nawiązanie współpracy naukowej niedługo po rozpoczęciu studiów (lub nawet wcześniej!).
Wyjątkową cechą Warsztatów jest fakt, że do wygłaszania wykładów zapraszani są również wyjątkowo uzdolnieni uczniowie liceów. Korzystają z tego zarówno młodzi wykładowcy (najlepszą metodą uczenia się jest uczenie innych) jak i słuchacze.
W ostatnich latach tematyka Warsztatów staje się coraz bardziej różnorodna, co pomaga wyjść uczestnikom ze swojej “bańki”. Towarzyszące wydarzeniu wystawy obrazów i wykłady dotyczące historii i sztuki stanowią impuls do poszerzania własnych horyzontów.
Z Warsztatów korzystają nie tylko ich uczestnicy, ale również prowadzący zajęcia. Udział w Warsztatach stanowi świetną okazję do odnowienia kontaktu z kolegami i koleżankami z koła, a także z byłymi nauczycielami. Wreszcie, tematyka zajęć jest na tyle ambitna, że uczy się każdy, od licealisty do profesora.