Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Projekt "Badanie wydajności protokołów LoRa i MQTT w oparciu o wielkopowierzchniową sieć czujników klimatycznych" dofinansowano przez Ministra Edukacji i Nauki ze środków budżetu państwa w ramach programu "Studenckie Koła Naukowe Tworzą innowacje".
Kwota dofinansowania: 38 016,00 zł
Całkowita wartość zadania: 38 016,00 zł
Projekt realizowany jest na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS przez Studenckie Koło Naukowe Informatyki. Opiekunem merytorycznym projektu jest mgr Bartłomiej Kotyra z Katedry Oprogramowania Systemów Informatycznych.
Okres realizacji projektu: 17.06.2024 - 17.06.2025 r.
Przedmiotem projektu jest stworzenie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie sieci czujników klimatycznych opartych na protokołach LoRa i MQTT oraz zbadanie ich skuteczności, opłacalności i sposobów wykorzystania na skalę przemysłową. Głównym celem jest opracowanie, skonstruowanie i wdrożenie rozproszonej sieci czujników w celu oceny jej szybkości, niezawodności i przepustowości. Na tej podstawie zostanie przeprowadzona ocena opłacalności takiego rozwiązania. Celem projektu jest zrozumienie potencjalnych zastosowań tego typu rozwiązań na skalę przemysłową i zbadanie najbardziej efektywnego podejścia do ich wdrażania. Badane są korzyści, jakie można osiągnąć dzięki wykorzystaniu tych danych w kontekście przemysłowym i technologicznym.
Projekt „Badanie wydajności protokołów LoRa i MQTT w oparciu o wielkopowierzchniową sieć czujników klimatycznych” nr umowy SKN/SP/603260/2024, dofinansowany przez Ministra Edukacji i Nauki ze środków budżetu państwa w ramach programu „Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje”.