Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
iberystka, edukatorka wina porto, założycielka Portogalense
Ukończyła studia licencjackie na kierunku filologii iberyjskiej w 2014 roku oraz studia magisterskie na kierunku filologii romańskiej ze specjalnością języka portugalskiego w 2016 roku. W czasie studiów oraz jako absolwentka pisała artykuły do wydawanej przez Instytut Camõesa w Lublinie Revista Água Vai. W 2018 roku wraz z opowiadaniem „Se eu fosse uma mulher e se pudesse falar contigo” zdobyła pierwsze miejsce w konkursie literackim organizowanym przez Instytut Camõesa przy UMCS w Lublinie.
Od 2017 roku pracuje jako edukatorka wina porto oraz przewodniczka po zabytkowych piwnicach w Vila Nova de Gaia. W tym samym roku stworzyła stronę Portogalense, na której publikuje artykuły w języku polskim dotyczące północnej Portugalii. Jest aktywna w mediach społecznościowych, w których promuje północną Portugalię wśród polskich odbiorców. W 2021 roku wraz z 2Frames Fotografia wyprodukowała film dokumentalny „Przyjaciele z Jancido”. Dokument opowiada historię piątki wolontariuszy, którzy bezinteresownie odrestaurowali zabytkowe młyny nad brzegiem rzeki Sousa, w dystrykcie Porto. W 2022 roku stworzyła Podcast Portogalense – pierwszą audycję poświęconą północnej Portugalii i życiu w tej części kraju. W tym samym roku przystąpiła do egzaminu londyńskiej szkoły wina Wine and Spirit Education Trust (WSET) na poziomie drugim, który zdała z wyróżnieniem. Nawiązała również współpracę z polskim magazynem o winach Trybuszon, w którym publikuje artykuły związane z portugalskim światem wina. W wolnym czasie uwielbia przemierzać pieszo portugalskie szlaki oraz robić zdjęcia na łonie natury, szczególnie zwierzętom.
Rezultaty jej pracy można podziwiać na:
stronie internetowej Portogalense: www.portogalense.com,
Instagramie: https://www.instagram.com/portogalense_blog,
Facebooku: https://www.facebook.com/portogalense,
YouTube: https://www.youtube.com/@portogalense.
Podcast Portogalense jest dostępny w większości aplikacji podcastowych oraz na YouTube https://www.youtube.com/@portogalense/podcasts