Zapisz się na ETNOPRZEKAZY!

Linia programowa LIFESTYLE zaprasza na ETNOPRZEKAZY. Są to spotkania z ciekawymi instrumentami ludowymi głównie z kręgu szeroko rozumianej Słowiańszczyzny. Nabór na warsztaty trwa do 24 maja. Zapraszamy!

Wiesz jak wygląda czurynga, niutnia albo drumla? 
Jeżeli nie, to wpadaj na ETNOPRZEKAZY przygotowane przez linię Lifestyle! 
 
Do Waszej dyspozycji udostępnimy wiele dawnych instrumentów o niespotykanym brzmieniu. 
Warsztaty są przeznaczone dla studentów, którzy chcą poznać instrumenty tradycyjne i ludowy repertuar. Zapraszamy zarówno początkujących, jak i tych, którzy mają umiejętności muzyczne. Oprócz gry na tradycyjnych instrumentach spotkania będą okazją poznania ludowych technik wokalnych. 
 
Kiedy?
Warsztaty będą odbywać się raz w tygodniu. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 27 maja o godz. 17:00.
 
Jak się zapisać?
Formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod tym linkiem. Liczba miejsc jest ograniczona. Skontaktujemy się z zapisanymi osobami w celu potwierdzenia uczestnictwa.
 
Instrumenty i narzędzia muzyczne, które udostępnimy uczestnikom, pochodzą właściwie ze wszystkich grup. Należą do nich chordofony takie jak: basy, cymbały, mandola i mandolina, dutar, saz, basy ludowe, skrzypce, mazanki, cymbały, lira korbowa. Poza tym cała grupa membranofonów w postaci różnych bębnów ludowych. Instrumenty z pozostałych grup: flety, dęte instrumenty pasterskie, drumle.
Bezpośredni ETNOPRZEKAZ zapewni wam muzyk i animator kultury - Bogdan Bracha. Od 1991 pracuje w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny folkowej, praktykiem i teoretykiem tego nurtu. Orkiestra św. Mikołaja, której do dziś jest liderem i głównym twórcą repertuaru, jako jeden z pierwszych zespołów w kraju wykonywała muzykę opartą na folklorze polskim i słowiańskim, a także ukształtowała styl folkowego muzykowania w Polsce.

    Aktualności

    Data dodania
    18 maja 2021