Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W październiku rusza IX sezon Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą!
Agnieszka Kołczewska zaprasza na najlepsze warsztaty nauki gry na bębnach w Lublinie, prowadzone nieprzerwanie od 1996 roku!
Na warszatatach nauczycie się:
Zapraszamy osoby od 12. roku życia. Liczba miejsc ograniczona. Podczas zajęć udostępniamy profesjonalne instrumenty. Kurs trwa ok. 2 miesięcy. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.
Koszt udziału w warsztatach to 20 zł/1h od osoby.
Zapisy: 10 października (wtorek) o godz. 18:00 w sali 22 (II piętro) ACK UMCS "Chatka Żaka".
Kontakt/informacje: Agnieszka Kołczewska, tel. 602 266 695
Wszystkich zainteresowanych nauką i szlifowaniem umiejętności gry na gitarze zapraszamy na warsztaty prowadzone przez Zbyszka Kowalczyka - muzyka znanego z zespołu Teksasy czy Spektakl Wodnika. Proponujemy naukę gry na gitarze akustycznej, klasycznej, elektrycznej i basowej na trzech poziomach zaawansowania: podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym.
Koszt udziału w warsztatach to 150 zł za 8 godzin lekcyjnych.
Zapisy: 12 października (czwartek) o godz. 19:30 w sali 25 (II piętro) ACK UMCS "Chatka Żaka".
Kontakt/informacje: Zbyszek Kowalczyk, tel. 667 462 676, e-mail: zbishek@wp.pl
Tai Chi Quan jest w chwili obecnej szeroko znanym na całym świecie systemem fizycznych ćwiczeń, pierwotnie stworzonym w Chinach jako styl walki oraz system nauki poruszania się i profilaktyki zdrowotnej. Wskazuje się, że zapobiega on osteoporozie, poprawia postawę i redukuje zwyrodnienia kręgosłupa, wzmacnia siły i elastyczności mięśni, zwiększa świadomość ciała i koordynację ruchową. Wpływa pozytywnie na ruchomość i elastyczność stawów oraz tkanki łącznej, a poprzez to, że ruch jest spokojny i rozluźniony, poprawia także koncentrację i umiejętność relaksacji. Tai Chi prowadzi do poprawy funkcjonowania układu krążenia, zmniejszając ciśnienie krwi (nadciśnienie), przeciwdziała arteriosklerozie, wzmacnia system immunologiczny. Redukuje stres, ból i napięcia.
Na zajęciach wymagane jest luźne i wygodne ubranie, a także miękkie obuwie (trampki, tenisówki). Zajęcia prowadzone są w formule otwartej. Niezależnie od poziomu zaawansowania czy możliwości zapamiętania ustalonych układów ruchów. Ważne jest samo wykonywanie ćwiczeń, których podstawowe zasady są takie same przez wszystkie zajęcia. Osoby początkujące naśladują ruchy prowadzącego oraz tych, którzy już formę pamiętają.
Grupa najczęściej liczy od kilku do kilkunastu osób (5-25). Dolna granica wieku to najczęściej osoby studiujące. Zajęcia trwają około 1,5 godziny i odbywają się raz w tygodniu.
Prowadzenie: Piotr Gęborys (25 lat praktyki Tai Chi oraz Qi Kung, a także dietetyki według tradycyjnej medycyny chińskiej), tel. 603-120-864, e- mail: piotr@nento.pl
Koszt udziału w warsztatach to 100 zł za miesiąc od osoby.
Zapisy: 13 października (piątek) o godz. 18:30 w sala 22 (II piętro) ACK UMCS "Chatka Żaka".
Kontakt/informacje: Agnieszka Kołczewska, e-mail: agnieszka.kolczewska@poczta.umcs.lublin.pl, tel. 81 533 32 01, wewnętrzny 121
„Moc w dźwięku mis kryształowych, mis himalajskich oraz gongów”
Pracownia Prasanti
Wibracje wydobywane z mis dźwiękowych oraz gongów działają na wielu poziomach: emocjonalnym, fizycznym, mentalnym i duchowym. Dźwięki harmonizują nasze ciała i umysły prowadząc do wewnętrznej równowagi poprzez relaks. Częstotliwości mis i gongów oddziałują na organizm na poziomie komórkowym. Każda komórka naszego ciała doświadcza „dotyku dźwięku” jako oczyszczającej dźwiękowej kąpieli. Wprowadzają ciało i umysł w stan dogłębnego relaksu, odprężenia i samoregeneracji. Usuwają napięcia i zmęczenie, oczyszczają organizm z toksyn, rozładowują nagromadzony stres, wyciszają, a zarazem udrażniają przepływ energii życiowej. Synchronizują półkule mózgowe, czyszcząc to, co stare i zastałe w naszym umyśle, tworzą miejsce na nowe, twórcze myślenie i działanie.
Pozwalając sobie na doświadczanie siebie w przestrzeni otwierających dźwięków, zatrzymanie w momencie, masz okazję dotrzeć do źródła Twojej własnej nieograniczonej Mocy, która wzbudzona dźwiękami mis i gongów rozkwita.
Podczas koncertu uczestnicy układają się w wygodnej dla siebie pozycji leżącej, dlatego warto zadbać o swój komfort zabierając karimatę, ulubiony koc do przykrycia i poduszkę.
Pokaz odbędzie się 21 października (sobota), I grupa - godz. 18:30, II grupa - godz. 20:00.
Prowadzenie: Pracownia Prasanti Magdalena Młodożeńca – z wykształcenia psycholog, instruktorka arteterapii, twórczyni rękodzieła, terapeutka i masażystka dźwiękiem, pasjonatka pracy ze świadomością i podświadomością. W podróży z własną działalnością: Pracownią Prasanti. „Praśanti” to nazwa pochodząca z sanskrytu Indii oznaczająca najwyższy spokój, odpoczynek, określająca ducha przewodniego pracowni, który pomaga w dążeniu do wewnętrznego i zewnętrznego dobrostanu ludzi: poprzez relaks – po rozwój do odczuwania radości. Więcej informacji o zdrowotnych i relaksacyjnych właściwościach dźwięku mis i gongów na stronie internetowej oraz Facebooku.
Kontakt, informacje, zapisy: Agnieszka Kołczewska - Koordynator Edukacji Kulturalnej AWU, e-mail: agnieszka.kolczewska@poczta.umcs.lublin.pl, tel. 81 533 32 01, wewnętrzny 121