Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zapraszamy na IX edycję Festiwalu Artystycznych Warsztatów Umiejętności, która odbędzie się w Chatce Żaka 24 listopada 2018 r.
Program:
Wstęp wolny
Dołącz do wydarzenia na Facebooku
"Opowieść przechodnia" to komiks autorstwa 11 młodych autorów: Aleksandry Blicharz, Jagny Bożek, Jana Chorągiewicza, Małgorzaty Goc, Joachima Kowalskiego, Kajetana Kowalskiego, Izabeli Kruczkowskiej, Adama Kwietnia, Jana Matczuka, Bartłomieja Słotwińskiego, Michała Szymaniaka - uczęszczających na Warsztaty Komiksowe oraz Warsztaty komiksowe dla młodzieży "Nowe Rzeczywistości", prowadzone w Dzielnicowym Domu Kultury "Czuby Południowe" przez Agatę Komorowską i Grzegorza J. Nowickiego. Jedenaście opowieści, jedenastu wyjątkowych bohaterów, jedenastu zdolnych młodych twórców – tak powstał jeden komiks, który dzieje się w Lublinie, pokazuje charakter miasta i najciekawsze miejsca.
Młode Djembe to grupa powstała w 2007 r. w wyniku warsztatów bębniarskich Agnieszki Kołczewskiej. Zespół gra rytmy afrykańskie, azjatyckie i kubańskie, używając bębnów typu djembe, conga, darabuka, bongosy i innych instrumentów perkusyjnych jak m.in. marakasy, quiro czy cabaza. Utworom rytmicznym często towarzyszy śpiew – głównie obrzędowe pieśni afrykańskie. Grupa inspiruje się perkusyjno-bębniarską muzyką afrykańską, azjatycką, kubańską, brazylijską, nie stroni też od muzyki rockowej, jazzowej, reggae czy folku.
Muzycy grający w Młode Djembe pełni pasji, pomysłów i inspiracji, starają się aranżować utwory we własny, twórczy sposób. Upowszechniają kulturę gry na bębnach i instrumentach perkusyjnych świata jako sztukę, a zarazem niesamowitą formę muzykoterapii, zabawy i edukacji.
W 2011 r. zespół nagrał płytę "Demo/Rytmy", na której znalazło się osiem utworów inspirowanych rytmami afrykańskimi, kubańskimi, polinezyjskimi, polskimi i azjatyckimi we własnej aranżacji oraz kompozycje okraszone śpiewem. W lipcu 2018 r. grupa nagrała drugą płytę "Na setkę", która ukaże się niebawem.
Zespół zagrał wiele znaczących koncertów w Lublinie, wystąpił m.in. na XVIII Mikołajkach Folkowych czy Nocy Kultury w Lublinie. Grupa jest współorganizatorem Festiwalu Artystycznych Warsztatów Umiejętności w ACK UMCS Chatka Żaka w Lublinie.
Obecny skład zespołu:
Sekta Denta to jedyna w swoim rodzaju jazz-metalowa orkiestra zawierająca w składzie klasyczne power trio, specjalistę od elektroniki oraz rozbudowaną sekcję dętą.
Nazwa grupy odnosi się do fikcyjnej postaci Harveya "Twoface'a" Denta, wroga Batmana, toczącego nieustanną walkę wewnętrzną między spokojną i uporządkowaną częścią swojej osobowości a szalonym i nieprzewidywalnym alter ego. Podobny dylemat jest istotą twórczości Sekty, która swobodnie żongluje skrajnie różnymi gatunkami muzycznymi, wypracowując własną spójną i niepowtarzalną stylistykę.
Grupa, mocno osadzona w progresywnym rocku i metalu spod znaku takich zespołów jak King Crimson, Tool czy The Mars Volta, w swoich wielowątkowych kompozycjach łączy malownicze tematy inspirowane brzmieniem m.in. Cinematic Orchestry ze swobodną jazzową improwizacją przypominającą elektryczny etap twórczości Milesa Davisa. Wykorzystując szeroką gamę inspiracji oraz post-rockową ekspresję, Sekta kreuje muzyczne pejzaże i wciąga słuchacza w emocjonującą opowieść.
W tym szaleństwie jest metoda, a charakterystyczne brzmienie Sekty Dentej nie daje się pomylić z żadnym innym.
W 2014 r. zespół wydał jako kwartet debiutancką płytę długogrającą. Drugi album - Mars Zero EP - grupa wydała już jako orkiestra licząca w składzie 8 osób w lutym 2017 r.
W latach 2012 i 2013 zespół brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Jazz Bez. W 2014 r. Sekta Denta zdobyła tytuł laureata Festiwalu FAMA w Świnoujściu. W maju 2016 r. zespół reprezentował Lublin podczas tygodnia miast partnerskich Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
Skład zespołu: