Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zbliża się Dzień Kobiet! Z tej okazji już 8 marca zapraszamy Was do Chatki Żaka na dzień wypełniony przeróżnymi warsztatami!
Na Dzień Kobiet w Chatce Żaka każdy znajdzie coś dla siebie!
Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Was razem z Zarządem Uczelnianym Samorządu Studentów UMCS i Samorządem Studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie!
Zapisujcie się na darmowe warsztaty przez formularze.
Środa 8.02.2023
13:00-14:00 - Nauka jest kobietą | Sala Coworkingowa | ZAPISZ SIĘ!
Obecność kobiet w nauce nie zawsze była oczywista. Przez bardzo długi okres nie miały one "wstępu" do tej części działalności, a dodatkowo w niektórych rejonach świata nadal ta tendencja się utrzymuje. Naszym celem jest pokazanie, że kobiety w żadnym wypadku nie są biernymi obserwatorkami postępu - wręcz przeciwnie. Jeśli kiedykolwiek usłyszałaś wyzwanie "No to podaj mi trzy rzeczy, które wynalazły kobiety" to zapraszamy - gwarantujemy, że postaramy się, żeby po tym wydarzeniu nikt nie obniżył wartości kobiet w nauce. Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na warsztat przybliżające sylwetki kobiet, które doskonale odnalazły się w świecie nauki. Mamy nadzieję, że posłużą one jako bardzo dobre źródło inspiracji do działania.
Prowadzące: Zosia Masłowska, Oliwia Korycińska
13:00-14:00 - Nie bądź zasiedziuchem - rusz się! | Sala 08 | ZAPISZ SIĘ!
Nazywam się Marta i mam bzika na punkcie fizjoterapii i ćwiczeń, przez co łączę to w jedność, pomagając innym w pozbyciu się dolegliwości - poprzez ruch i kompleksowe działanie! Na warsztatach przeprowadzę trening, który będzie łączył rozwój wydolności, mobilności, wytrzymałości i siły. Będzie to rozgrzewka, trening główny oraz rozciąganie, które później będziecie mogli wykonywać sami w domu, bez sprzętu. Warto go zapamiętać - jest on idealny dla osób, które na drugie imię mają zasiedziuchy i bóle pleców nie są im obce. Zapraszam serdecznie!
13:00-14:00 - Nauka - jak i dlaczego warto inwestować w siebie? | Sala Konferencyjna | WSTĘP WOLNY!
dr n. med. Joanna Popiołek-Kalisz, prof. UM - kierowniczka Pracowni Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, lekarka w trakcie specjalizacji z kardiologii, certyfikowany lipidolog. Łączy pracę kliniczną z pacjentami z prowadzeniem badań naukowych dotyczących między innymi roli dietoprofilaktyki w redukcji ryzyka sercowo-naczyniowego. Podczas prelekcji opowie o tym, w jaki sposób praktyka kliniczna pomaga jej w prowadzeniu badań oraz co nauka zwrotnie wnosi do pracy z pacjentami. Co więcej, omówi poszczególne etapy ścieżki naukowej od pierwszych kroków po samodzielne projekty badawcze, a także zwróci uwagę na zalety i wady pracy naukowej w punktu widzenia kobiety oraz młodego naukowca.
14:00-15:00 - Męskość XXI w. - z jakimi problemami mierzą się współcześni mężczyźni | Sala Coworkingowa | ZAPISZ SIĘ!
Jak w XXI wieku możemy definiować męskość, czym ona tak naprawdę jest ?
Jakie są sposoby postrzegania męskości przez mężczyzn, napięć oraz problemów występujących w tym obszarze, a także wyzwań, jakim przedstawiciele płci męskiej muszą współcześnie sprostać ?
Czym jest kryzys męskości i jak zmieniała się definicja męskości na przestrzeni wieków, a razem z nią oczekiwania w stosunku do panów?
Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć sobie na powyższe pytania!
14:00-15:00 - Odkryj swoje dno miednicy - o kobiecych sprawach z fizjoterapeutkami ginekologicznymi | Sala 08 | ZAPISZ SIĘ!
Nasz organizm jest siecią niesamowitych powiązań, pewnego typu mikrokosmosem. Trudno jest rozpatrywać jakąkolwiek jego część samą w sobie, ponieważ zawsze powiązane są z nią elementy układu kostnego, grupy mięśni dochodzące z różnych stron i przeplatające się, narządy wypełniające to miejsce, jak również ukrwienie i unerwienie tego obszaru, a wszystko to spięte jest powięziami lub innymi strukturami tkanki łącznej.
Dzięki Dr Agnieszce Karskiej, która jako wieloletni wykładowca i doświadczony dydaktyk na Uniwersytecie Medycznym poprowadzi Was i pokaże wszystkie powiązania w obrębie struktur miednicy, dzięki jej wykładowi poznasz zasady i mechanikę pracy miednicy. Z pasją opowie dlaczego warto mieć kontrolę na swoim zdrowiem intymnym.
Problem z mięśniami dna miednicy jest jeden i podstawowy: nie widać ich. Są głęboko i bez odpowiednich instrukcji wyczuwamy je tylko intuicyjnie. Kobiecie trudno jest ocenić, czy są napięte, czy rozluźnione. Z jaką siłą je aktywować, w jakich interwałach, żeby trening był bezpieczny i dawał długotrwałe efekty - tego wszystkiego dowiecie się na spotkaniu.
Dr Beata Wójcik pracując na co dzień z pacjentami z dysfunkcjami w obrębie miednicy pozwoli Wam odkryć i uruchomić mięśnie głębokie dna miednicy, bioder, grzbietu i brzucha. Poznasz jakie mają znaczenie dla prawidłowej postawy i naszego zdrowia. Dowiesz się jak zadbać o dno miednicy podczas przeciążeń i jak prawidłowo poruszać się by chronić kręgosłup i stawy. Nauczysz się ćwiczeń, które będziesz ćwiczyć sama w domu.
Zapraszamy na spotkanie, aby poczuć swoje ciało w nowy i bardziej świadomy sposób.
15:30-17:00 - Kobieta w ruchu | Sala 08 | ZAPISZ SIĘ!
Będzie to warsztat improwizacji tanecznej, w którym poprzez swoje ciało odkryjemy i obudzimy swoją kobiecość i sensualność oraz przede wszystkim - damy sobie przestrzeń do przyjęcia swojego ciała i swoich emocji takimi jakie są. Warsztat kierowany jest zarówno do tancerek, jak i kobiet na początku swojej przygody z tańcem.
16:00-17:00 - O kobietach które kochają za bardzo | Sala Coworkingowa | ZAPISZ SIĘ!
Chcesz znać odpowiedź na pytania:
Kim są kobiety, które kochają za bardzo?
Skąd się one biorą?
Jak oddziałuje dysfunkcjonalna rodzina na "kochanie za bardzo"?
Jak zjawisko to wpływa na kobiety, a jak na mężczyzn?
Co kobiety kochające za bardzo wnoszą w relację?
Z jakimi osobami wchodzą w związki?
Czy można zmienić "kochanie za bardzo" i jak to zrobić?
Zapraszamy na warsztat który odbędzie się 8 marca! Skupimy się na nim na destrukcyjnych związkach w których kobiety odczuwają zobowiązanie uczuciowe do niedojrzałych emocjonalnie mężczyzn. Czy można to zmienić, czy można “oduczyć” kobietę kochać za bardzo?
Zapraszamy na warsztat, postaramy się odpowiedzieć na te pytania razem z Wami!
16:00-17:00 - Zaburzenia odżywiania, a płodność - problemy współczesnych kobiet | Sala PKS | WSTĘP WOLNY!
Prelekcja "Zaburzenia odżywiania a płodność-problemy współczesnych kobiet" będzie dotyczyła niezwykle istotnych aspektów życia. W dzisiejszych czasach kobiety są niezwykle silne i samodzielne, ale warto zaznaczyć że w przypadku pytań odnośnie zdrowia nie są same, a wiedza poparta dowodami naukowymi może być zrozumiała i łatwo dostępna dla wszystkich. Zostanie poruszony temat odżywiania i jego wpływu na płodność oraz nastrój. Omówione zostaną wskazówki, jak planować dietę aby zadbać o swoją gospodarkę hormonalną i na co zwracać uwagę u siebie i swoich najbliższych w przypadku zaburzeń odżywiania.
Od prowadzącej Olgi Poźniak: Jestem dietetykiem klinicznym, absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, gdzie obecnie pracuję jako nauczyciel akademicki. Swoją wiedzę poszerzałam na studiach podyplomowych z zakresu psychodietetyki. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w szpitalu oraz poradnictwie dietetycznym. Głównym celem mojej pracy jest realna pomoc pacjentom poprzez wykorzystanie wiedzy popartej badaniami naukowymi.
17:00-18:00 - Jak rozmawiać o potrzebach seksualnych w relacji | Sala Coworkingowa | ZAPISZ SIĘ!
Komunikacja jest jednym z najważniejszych elementów każdej relacji międzyludzkiej – to dzięki niej możemy poznać drugą osobę, zbliżyć się do niej i lepiej ją zrozumieć. Nie zawsze jednak przychodzi nam to z łatwością. Rozmowy o seksie należą do czołówki tematów, przez które brakuje nam słów, a na policzkach pojawia się rumieniec. Na szczęście umiejętność skutecznej komunikacji przy odrobinie wysiłku da się wyćwiczyć. Musimy odpowiedzieć sobie kilka pytań
Po co właściwie rozmawiać z partnerem/-ką o seksie?
Kiedy i jak rozmawiać o seksie?
Czy jedna rozmowa wystarczy?
Jak zatroszczyć się o komfort swój i partnera/-ki?
Podczas warsztatu zastanowimy się, jak może wyglądać empatyczna i rzeczowa rozmowa o seksie. Odpowiemy na powyższe pytania oraz poruszymy tematykę języków miłości, empatycznej komunikacji oraz świadomej zgody.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych (nie tylko kobiety)!
Prowadzące warsztatu:
Aleksandra Mazur - studentka III roku psychologii, specjalność psychologia kliniczna i neuropsychologia, przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego Psychologii „Adesse”, a także członkini Akademickiego Centrum Wsparcia oraz Koła Naukowego Psychologów UMCS.
Dominika Kowalczyk - studentka III roku psychologii, specjalność psychologia rodziny, współprowadząca sekcji psychoseksuologii Koła Naukowego Psychologów UMCS, a także członkini Akademickiego Centrum Wsparcia.
18:00-19:00 - Stereotypy dotyczące męskości i ich percepcja przez mężczyzn | Sala Coworkingowa | ZAPISZ SIĘ!
„Mężczyzna nigdy nie przeprasza, nawet jeżeli się pomyli.” – James Clavella
„Mężczyzna w każdej chwili powinien być stanowczy, a przynajmniej wiedzieć, czego chce…” – Bolesław Prus
„Męskość przejawia się w dzielnym znoszeniu trudów." - Sylwester Latowski
Przykładów takich stwierdzeń takich można podawać jeszcze wiele. Jaka jest natura stereotypów dotyczących męskości? Jak zmieniała się na przestrzeni lat? Jak silnie stereotypy są zakorzenione w męskiej percepcji oraz przede wszystkim - jaki mają wpływ na funkcjonowanie? Na te pytania odpowiemy podczas naszego warsztatu "Stereotypy dotyczące męskości i ich percepcja przez mężczyzn".
Prowadzące: Wioletta Kolatorowicz i Zuzanna Florczak, studentki IV roku psychologii, specjalność psychologia kliniczna i neuropsychologia
18:00-19:00 - Potrzeby a relacje - między mężczyznami a kobietami | Sala PKS | ZAPISZ SIĘ!
Na kształt relacji między mężczyznami i kobietami, będącymi w związkach wpływ ma niezwykle wiele czynników. Można mówić między innymi u potrzebach: emocjonalnych, opiekuńczych, seksualnych, materialnych, partnerskich. Umiejętność odczytywania potrzeb u osób płci przeciwnej ukazywana jest jako warunek powodzenia w relacjach damsko-męskich. Potrzeby stają się elementem gry, a ich znajomość świadczy o przewadze.Na naszym warsztacie postaramy się ukazać, jak następująca świadomość oraz realizacja potrzeb wpływa na mężczyzn, ale również na ich partnerki.
18:00-19:00 - Praca w korporacji - zalety i wyzwania | Sala konferencyjna | WSTĘP WOLNY!
dr Emilia Samardakiewicz-Kirol – doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, coach, trener, wykładowca akademicki, wieloletni praktyk w dziedzinie marketingu, reklamy i public relations. Absolwentka psychologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Ukończyła w Londynie CAM Diploma of Marketing Communications akredytowany przez The Chartered Institue of Marketing. Obecnie wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
Projekty, briefy, cele, KPI, deadliny – to jedynie przykłady codziennej pracy. Zapraszam na opowieść o szansach i wyzwaniach z jakimi można zmierzyć się podczas pracy w korporacji połączoną z mini warsztatem ustalania priorytetów.
Zapraszamy!