Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W dniu 21 kwietnia br. (piątek) odbędzie uroczyste zakończenie II etapu 63. Olimpiady Chemicznej. W bieżącym roku będzie ono miało szczególny charakter, gdyż od kilku lat liczba uczniów biorących udział w Olimpiadzie z naszego regionu systematyczne wzrasta, a jednocześnie uczniowie ci zajmują wysokie miejsca w zawodach centralnych. Wśród niespełna stu uczniów z całej Polski uczestniczących w finale Olimpiady Chemicznej, 8 było z naszego regionu. Jest to przede wszystkim zasługa nauczycieli chemii, którzy swoim zaangażowaniem i codzienną pracą przygotowują uczniów do udziału w Olimpiadzie.
Olimpiada Chemiczna ma długoletnią tradycję, gdyż jest organizowana od 1954 i jest jednym z najstarszych w Polsce działań służących rozwijaniu zainteresowań uczniów wiedzą przyrodniczą. Może ona pochwalić się osiągnięciami na skalę światowa. Polscy uczniowie wielokrotnie osiągali doskonałe wyniki w Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej, często zajmując najwyższe pozycje spośród reprezentantów krajów europejskich.
Głównym organizatorem Olimpiady Chemicznej, która w znacznej części finansowana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jest Polskie Towarzystwo Chemiczne. I i II etap tej Olimpiady dla uczniów z regionu lubelskiego organizowany jest przez Wydział Chemii UMCS. Nagrody dla uczniów z naszego regionu i ich nauczycieli finansowane są w bieżącym roku przez Zakłady Azotowe oraz Instytut Nowych Syntez Chemicznych w Puławach, jak również dziekana Wydziału Chemii UMCS.
Bardziej szczegółowe informacje na temat Olimpiady można znaleźć na stronie internetowej Komitetu Głównego Olimpiady Chemicznej: www.olchem.edu.pl.