Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Za nami pierwsze spotkanie z cyklu „Hakuna Matata”. 21 listopada br. w przestrzeni co-workingowej Stołówki studenckiej „Trójki” zebrało się liczne grono studentów i przedstawicieli społeczności akademickiej Lublina, aby w przyjaznej atmosferze zapoznać się z tematyką projektu i przełamać bariery komunikacyjne w języku obcym. Wydarzenie zatytułowane „Kick start” (Na dobry początek) miało też na celu umożliwienie uczestnikom bliższego poznania się w trakcie rozmaitych zabaw i gier.
Program „Hakuna Matata” został opracowany przez Centrum Promocji UMCS i zagranicznych studentów uczelni, a jego ideą jest stworzenie wspólnej platformy, w ramach której żacy będą mogli integrować się oraz poznawać inne kultury i tradycje. Poprzez udział w programie członkowie środowiska akademickiego Lublina będą mieli także możliwość przyswojenia nowych umiejętności interpersonalnych czy językowych. Podczas tematycznych spotkań studenci będą posługiwać się językiem angielskim, co – dzięki nieformalnej i przyjaznej atmosferze – pozwoli im przełamać bariery oraz oswoić się z konwersacją w języku obcym.
Projekt „Hakuna Matata” oznacza dołączenie do wielokulturowej społeczności, w której studenci z całego świata będą dzielić się swoim doświadczeniami. Nie zabraknie narodowych potraw, prezentacji talentów i innych atrakcji. Inicjatywa ma także na celu szeroko rozumianą integrację przebiegającą w atmosferze wzajemnego zrozumienia, uśmiechu i przyjaźni, stąd nazwa: w języku suahili „Hakuna Matata” oznacza bowiem „nie martw się, bądź szczęśliwy”!
Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkania, wstęp zawsze jest wolny.
Spotkanie będzie odwoływać się do beztroskich lat młodości. Studenci porównają między sobą czasy dzieciństwa, a także opowiedzą, za czym najbardziej tęsknią. Skonfrontują również okres swoich najmłodszych lat z obecnym pokoleniem dzieci.
Będzie to okazja do spróbowania i porównania smaków z różnych części świata. Uczestnicy przyniosą przygotowane przez siebie potrawy, charakterystyczne dla krajów ich pochodzenia. Studenci wezmą również udział w grach opartych na tematyce jedzenia.
Studenci będą przygotowywać się do celebrowanie Świąt. Planowane jest wspólne dekorowanie choinki oraz śpiewanie świątecznych piosenek. Będzie to czas integracji oraz radości w magicznej atmosferze zbliżających się Świąt.
Szansa na poznanie przez uczestników ich mocnych stron, a także tych cech, które muszą jeszcze rozwinąć. Studenci dowiedzą się, jak można stawiać czoła wyzwaniom oraz w jaki sposób wyciągać wnioski z porażek. Planowane są zabawy oraz różne wyzwania.
Dzień, w którym studenci pokażą swoje rozmaite talenty – śpiew, taniec, rysunek itd. Uczestnicy wezmą także udział w konkursie z nagrodami. Spotkanie ma na celu zachęcenie ich do odkrywania i rozwijania swoich potencjałów.
Ostatnie spotkanie podsumowujące cały projekt. Będzie miało charakter uroczystej gali, podczas której zostaną rozdane gadżety dla najaktywniejszych uczestników.
Fotorelacja Bartosza Prolla: