Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
12 stycznia 2024 roku na Wydziale Filologicznym UMCS odbyło się trzecie spotkanie z cyklu Paszporty Biznesu, zorganizowane przez Koło Naukowe Anglistów we współpracy z Biurem Rozwoju Kompetencji UMCS. Gośćmi piątkowego spotkania byli przedstawiciele renomowanej firmy PwC, reprezentujący lubelski oddział, w tym Centrum Kompetencyjne Financial Crime Unit (FCU) - specjalizujące się w przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
Nasz Uniwersytet nawiązał współpracę z firmą w krótkim czasie od uruchomienia lubelskiego oddziału FCU (marzec 2023 r.), czego rezultatem było podpisanie oficjalnej umowy. Sygnatariuszami dokumentu zostali prof. Zbigniew Pastuszak, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką UMCS oraz Maciej Dudkowski, manager lubelskiego oddziału PwC.
Podczas prezentacji Maciej Dudkowski przedstawił filozofię firmy oraz ścieżki kariery, podzielił się swoim doświadczeniem, a także omówił specyfikę pracy w FCU. Szczególnie cenne były słowa Patrycji Rogali, ubiegłorocznej absolwentki anglistyki UMCS i aktywnej członkini Koła Naukowego Anglistów, która od września dołączyła do zespołu FCU. Patrycja przedstawiła etapy rekrutacji, opisała swoje codzienne obowiązki i podkreśliła, jak umiejętności nabyte podczas nauki na anglistyce, takie jak krytyczne myślenie i empatia, okazały się kluczowe w jej codziennej pracy. Na koniec studenci otrzymali instrukcje do rozwiązania zadania przygotowanego przez przedstawicieli PwC, w którym zmierzą się z oceną ryzyk w przepływie transakcji finansowych.
Piątkowe spotkanie ponownie potwierdziło, że misja Paszportów Biznesu, czyli wspieranie studentów w rozwoju zawodowym i nawiązywanie kontaktów z otoczeniem społeczno-gospodarczym, została zrealizowana z sukcesem. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach na Wydziale Filologicznym, szczególnie w ostatnim z cyklu Paszportów - z firmą Britenet 22 marca, oraz do uczestnictwa w gali finałowej 26 kwietnia br., gdzie zostaną wręczone zaszczytne „Paszporty”.
Autorki: dr Anna Bendrat i Małgorzata Czarnomska
Fot. Michał Piłat