Nowe dni otwarcia Lumina Parku w Ogrodzie Botanicznym UMCS

Byliście już w Ogrodzie Botanicznym UMCS i widzieliście Lumina Park – „Botaniczną Podróż”? Jeśli nie, to macie okazje zobaczyć "Botanik" w nowej, zimowej odsłonie trochę dłużej, bo do końca lutego br.

Kiedy dni są krótsze, a noce jeszcze długie warto wybrać się w „Botaniczną Podróż” dookoła świata, czyli na multimedialny spacer po bajkowej krainie wśród pięknej roślinności lubelskiego Ogrodu Botanicznego. Poznając drzewa i krzewy różnych kontynentów, możemy równocześnie odkrywać kolejne scenerie wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi.

Od czwartku do niedzieli (do 27.02 br.), tuż po zmroku, w lubelskim Lumina Parku na zwiedzających czeka wiele świetlnych atrakcji, m.in.: czerwony autobus, kolorowy balon, rowery, magiczne grzybki, gwiazdki czy ptaki, stanowiące ciekawe scenerie do niepowtarzalnych ujęć. Kilometrowa ścieżka edukacyjna składa się z 18 stacji, zbudowanych z 20 tysięcy punktów świetlnych i 20 km instalacji elektrycznych, do których wykorzystano 120 reflektorów. Ale to nie wszystko! Poza efektami wizualnymi, uczestnicy „Botanicznej Podróży” mogą również liczyć na wiele dźwiękowych atrakcji.

Lubelski Park Iluminacji to fantastyczna przygoda dla całych rodzin, a także świetny pomysł na wieczorną przechadzkę dla wielbicieli nowoczesnych multimediów. To pierwsza tego typu atrakcja w regionie, która powstała dzięki współpracy firmy Lumina i Ogrodu Botanicznego UMCS. Pracownicy „Botanika” i dolnośląskiej spółki zadbali także o warstwę edukacyjną wszystkich atrakcji – podczas spaceru można dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących drzew i krzewów rosnących w Ogrodzie, podanych w przystępny sposób zarówno dla dzieci, jak i dorosłych pasjonatów przyrody, a szczególnie dendrologii.

Park Iluminacji otwarty będzie dla wszystkich zainteresowanych do końca lutego br., od czwartku do niedzieli, w godzinach od ok. 16:00 do 21:00 (ostatnie wejście o godzinie 20:00). Bilety dostępne są na stronie: www.bilety.luminapark.pl oraz w kasie Ogrodu Botanicznego.

Wrocławska spółka Lumina to firma specjalizująca się w organizacji parków iluminacji, powstała z inicjatywy giełdowej firmy ATM – największego polskiego producenta TV oraz spółki Topacz Investments – właściciela kompleksu hotelowego Zamek Topacz Art & SPA. W tym roku Lumina zorganizuje Parki Iluminacji w Zamku Topacz k. Wrocławia, w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie, w Ogrodzie Dendrologicznym w Poznaniu oraz w Bydgoszczy w Parku Leśnym – Myślęcinek.

Ogród Botaniczny UMCS jest ogólnouczelnianą jednostką organizacyjną Uniwersytetu. Zajmuje powierzchnię 21,25 ha w północno-zachodniej części Lublina i posiada prawie 7 000 gatunków i odmian roślin zebranych i rosnących w kilkunastu tematycznych działach i kolekcjach. Podstawową funkcją Ogrodu jest gromadzenie materiału roślinnego z całego świata, dokumentacja naukowa tych zbiorów dla celów badawczych i dydaktycznych oraz prowadzenie działań na rzecz ochrony i zachowania różnorodności biologicznej. Z zasobów roślinnych i walorów przyrodniczych Ogrodu korzystają nauczyciele i uczniowie przedszkoli, szkół Lublina i Lubelszczyzny, pracownicy i studenci lubelskich i krajowych szkół wyższych. Odbywają się tu zajęcia terenowe, praktyki szkolne i studenckie oraz staże zawodowe. Ogród UMCS to bardzo chętnie odwiedzane miejsce wypoczynku, atrakcja turystyczna miasta oraz stały punkt przyrodniczych wycieczek i pozaszkolnej edukacji.

Gości obowiązuje następujący cennik:

Czwartek:

Bilet ulgowy* - 20 zł
Bilet normalny - 23 zł
Bilet rodzinny** - 79 zł

Piątek-niedziela:

Bilet ulgowy* - 23 zł
Bilet normalny - 26 zł
Bilet rodzinny** - 89 zł

*Bilet ulgowy: uczniowie, studenci (do 26 roku życia), emeryci, renciści, osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie.

**Bilet rodzinny: wstęp dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci (dzieci do 18 roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Godziny otwarcia:

 Lublin

Od 10.01.

do 23.01.

Od 24.01.

do 31.01.

Od
01.02.

do
27.02.

 

16:20

16:40

17:00

    Aktualności

    Autor
    Klaudia Olender
    Data dodania
    5 stycznia 2022