Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
26 października br. na Wydziale Filologicznym UMCS odbyła się prelekcja Helen Doron, brytyjskiej twórczyni naturalnej metody nauczania języka angielskiego dla dzieci i młodzieży (tzw. Helen Doron Early English - HDEE). Podczas wydarzenia władze rektorskie reprezentował Prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. uczelni, zaś Wydział - Prodziekan dr hab. Jarosław Krajka, prof. uczelni. Spotkanie zgromadziło nauczycieli oraz studentów zainteresowanych tematyką kształcenia w języku angielskim.
Helen Doron to brytyjska specjalistka z dziedziny językoznawstwa, która stworzyła unikalną metodę nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 19 lat. Metoda Helen Doron Early English (HDEE) powstała ponad trzydzieści pięć lat temu i szybko zyskała popularność na całym świecie. Obecnie korzystają z niej uczniowie z ponad 40 krajów. W Polsce wykorzystywana jest od 1999 roku.
Zajęcia z języka angielskiego prowadzone metodą Helen Doron opierają się na angażującej zabawie i symulacji wielu zmysłów, które w połączeniu ze stworzeniem odpowiednich warunków nauki sprawiają, że dziecko z łatwością przyswaja nowe słowa i zwroty. Metoda ta wykorzystuje bowiem naturalne zdolności dzieci do uczenia się przez zabawę, które są możliwe m.in. dzięki zjawisku neuroplastyczności mózgu.
Po wykładzie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Biura Regionalnego Helen Doron English, w którym uczestniczyli studenci zainteresowani pracą na terenie woj. lubelskiego i podkarpackiego.