Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Chatka Żaka w tym roku obchodzi swoje 60-lecie. Ta kultowa instytucja kultury od dekad jest miejscem rozwoju pasji i zainteresowań rzeszy studentek i studentów. Skąd wziął się pomysł na jej nazwę? Co obecnie oferuje żakom? I jakie są plany na świętowanie jej wyjątkowego jubileuszu? O tych i innych kwestiach opowiedziała nam Izabela Pastuszko – dyrektorka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Zachęcamy do słuchania podcastu „Głos nauki”, udostępniania i dzielenia się wiedzą!
„Chciałabym zaprosić wszystkich do bycia w Chatce Żaka, bo kultura studencka jest siłą, zmianą, budowaniem naszego myślenia czasem na nowo. Myślę, że szkoda tracić szansę, żeby z tą gałęzią kultury w Polsce nie egzystować, nie poznawać jej, nie doświadczać. Niesie ona za sobą tak dużo różnorodnych sytuacji artystycznych, ale też zawartych w kulturze emocji, przemyśleń, analiz. Jeśli chcemy dziś poznać młodych ludzi w Polsce, to warto przyjść i zobaczyć, jaką kulturę prezentują” – mówi Izabela Pastuszko.
Izabela Pastuszko – dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Prawnik i historyk sztuki (absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytetu Warszawskiego). Ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe dla Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Autorka monografii pt. „Architektura Dzielnicy Uniwersyteckiej w Lublinie” (2013).Fot. Michał Piłat