Szanowni Państwo,
Rada Młodych Naukowców UMCS serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych (a w szczególności osoby rozpoczynające karierę naukową) na drugie spotkanie w ramach cyklu "O nauce bez spiny!", podczas którego, w swobodnej atmosferze i przy filiżance kawy, porozmawiamy o planowaniu kariery naukowej. Swoimi doświadczeniami zawodowymi i radami podzieli się z nami gość – Dr hab. Mariusz Barczak, prof. UMCS (Wydział Chemii UMCS).
Poniżej zamieszczamy biogram Gościa.
Spotkanie odbędzie się 21 października 2024 r. w godzinach 13:30–15:00 w ACKiM UMCS Chatka Żaka, w Sali Coworkingowej.
Rozmowę poprowadzą przedstawicielki Rady Młodych Naukowców UMCS: dr Magdalena Suchora (Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS) i mgr Anna Sadowska (Wydział Filozofii i Socjologii UMCS).
Zapraszamy do udziału pracowników i doktorantów reprezentujących różne dyscypliny naukowe, a także studentki i studentów zainteresowanych pracą naukową.
Liczymy na owocną dyskusję!
Dr hab. Mariusz Barczak, prof. UMCS – absolwent Wydziału Chemii UMCS. Uczestnik wielu staży i stypendiów w różnych ośrodkach naukowych, m.in. Dublin City University, Universidad de Granada, Stanford University, NASA Ames Research Center, The City College of New York. Zrealizował wiele projektów i stypendiów NCN, NCBR, FNP, NAWA, Fundacji Kościuszkowskiej, Komisji Fulbrighta oraz programu Top 500 Innovators, w tym również projekty finansowane przez podmioty gospodarcze dotyczące m.in. tworzenia wytrzymałych materiałów do elementów statków kosmicznych, sorbentów niszczących groźne patogeny czy sensorów do małoinwazyjnego i szybkiego wykrywania nowotworów. Interesuje się szeregiem zagadnień związanych m.in. z chemią materiałową, nanotechnologią, metodą zol-żel, usuwaniem zanieczyszczeń, biomateriałami i hydrożelami, sensorami optycznymi. Był ambasadorem Programu Fulbrighta w Polsce, mentorem w wielu edycjach programu TopMinds, oraz wieloletnim członkiem zarządu Stowarzyszenia Top 500 Innovators – największej w Polsce platformy zajmującej się współpracą sektora B+R z innowacyjnymi firmami. W wolnych chwilach gra w szachy i pokera oraz dużo czyta – ostatnio próbuje zgłębiać historię Andaluzji oraz Nowego Jorku, gdzie stara się bywać jak najczęściej.