Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia jest rejestracja w Systemie Obsługi Rekrutacji oraz złożenie kompletu dokumentów.
UWAGA! Po dokonaniu internetowej rejestracji należy niezwłocznie złożyć komplet dokumentów. Kwalifikacja na studia odbywa się po analizie dokumentów papierowych.
Rejestracji w SOR dokonać można do 15 lutego 2024 r.
Dokumenty zgłoszeniowe należy złożyć do 16 lutego 2024 r.
Dokumenty należy przesłać na podany adres:
Wydział Filologiczny
pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4a
20-031 Lublin
pok. 028
marzec 2024 r.
mgr Magdalena Małocha
e-mail: magdalena.malocha@mail.umcs.pl
tel. 81 537 27 67
dr hab. Mariola Tymochowicz, prof. Uczelni
e-mail: mariola.tymochowicz@mail.umcs.pl
Część zajęć realizwoana będzie w formie online.
Grupa docelowa: pracownicy muzeów i instytucji kultury, gdzie realizowane są działania wystawiennicze. Studia te spełniają wymogi kwalifikacyjne dla uzyskania tytułu służbowego kustosza określone w Ustawie z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz. U. z 2022 r. poz. 385).
Absolwenci studiów mają pogłębioną wiedzę i umiejętności z zakresu muzealnictwa. Posiadają umiejętności praktyczne w zakresie samodzielnego i we współpracy z innymi planowania i organizowania pracę przy przygotowaniu wystawy muzealnej oraz innych działań niezbędnych do funkcjonowania współczesnego muzeum (edukacja, promocja instytucji, przygotowywanie wniosków, praca naukowa).
Ocena końcowa: Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie wymaganych zaliczeń, przewidzianych w programie studiów i zdanie egzaminu końcowego.
Przedmioty prowadzone w ramach studiów:
Studia mają charakter doskonalący, ich celem jest aktualizacja i pogłębienie wiedzy oraz rozwój kwalifikacji zawodowych w oparciu o najnowsze osiągnięcia z zakresu funkcjonowania, organizacji i zarządzania placówkami muzealnymi.
Zajęcia realizowane będą w formie hybrydowej, czyli wykłady i konwersatoria o charakterze teoretycznym – online poprzez platformę Teams, a zajęcia praktyczne odbywać się będą w muzeach działających na terenie Lublina i okolic. Prowadzącymi zajęcia będą nauczyciele akademiccy oraz grono praktyków – muzealników reprezentujących różne placówki: Muzeum Narodowe w Lublinie, Państwowe Muzeum na Majdanku, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Program studiów obejmuje 2 lub 3-dniowy wyjazd do wybranych muzeów w Polsce celem zapoznania się z ich funkcjonowaniem.