Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu wzięli udział w cyklu 3 spotkań na temat polityki antydyskryminacyjnej.
Warsztaty pod hasłem „Różni - równi. Wprowadzenie do polityki antydyskryminacyjnej” przygotowała i przeprowadziła dr Agnieszka Ziętek z Katedry Administracji Publicznej na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS.
W pierwszym bloku tematycznym, zrealizowanym 7 lutego br., uczniowie zapoznali się ze społeczno-kulturowymi mechanizmami dyskryminacji, w szczególności stereotypami i uprzedzeniami. Analizowali definicje tych zjawisk, ich główne cechy, a także źródła i mechanizmy powstawania.
Drugie spotkanie, które odbyło się 28 lutego br., objęło analizę przejawów istniejących nierówności w różnych obszarach życia (rynek pracy, język, historia, kultura, sfera prywatna), a także ich konsekwencje na poziomie jednostkowym i społecznym.
Trzecie spotkanie, zrealizowane 7 marca br., dotyczyło różnych typów i form dyskryminacji. Podczas spotkania zostały także omówione podejścia oparte na idei gender mainstreaming oraz zarządzaniu różnorodnością.
Webinary zostały przeprowadzone w formie warsztatów angażujących uczniów na platformie MS Teams.
Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach współpracy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej ze Szkołami Partnerskimi.
Fot. Pixabay/Tumisu