Uczenie (się) w sieci - trendy, wyzwania, dobre praktyki – wykład otwarty Moniki Schmeichel - Zarzecznej

W czwartek 24 listopada powróciliśmy z cyklem comiesięcznych webinariów organizowanych przez Katedrę Informatologii, Bibliologii i Edukacji Medialnej Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach w ramach „Horyzontów Edukacji Medialnej Informacyjnej i Cyfrowej”.

W tym roku akademickim rozpoczął go wykład Moniki Schmeichel – Zarzecznej, trenerki, edukatorki oraz koordynatorki projektów  pt. Uczenie (się) w sieci - trendy, wyzwania, dobre praktyki.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jakie możliwości edukacyjne niesie ze sobą wykorzystanie technologii, jak przebiega transformacja cyfrowa sektora edukacji oraz poznaliśmy możliwości i dobre praktyki edukacji  online.

 Coraz bogatsza oferta edukacyjna online dla osób dorosłych nie tylko pozwala rozwijać się, ale również przyczynia się do niwelowania wcześniej istniejących barier np. związanych z ceną, dojazdem na kurs czy szkolenie, czy też niemożliwością wzięcia urlopu w odpowiednim terminie. Połączenie synchronicznych i asynchronicznych metod uczenia się pozwala dopasować indywidualną, odpowiednią dla każdego ścieżkę edukacyjną. Trzeba jednak pamiętać, że dla większości zarówno nauczycieli jak i uczniów jest to wciąż nowy obszar rozwijania kompetencji i zdobywania wiedzy, stąd też efekty uczenia się są bardzo różne. Spotkanie pozwoliło przyjrzeć się trendom i wyzwaniom z dwóch perspektyw - edukatorów i osób uczących się.

Monika Schmeichel-Zarzeczna –trenerka, edukatorka, koordynatorka projektów.

Absolwentka historii sztuki KUL, Akademii Liderów Kultury prowadzonej przez wrocławski Ośrodek Kultury i Sztuki, oraz Szkoły Trenerów biznesu Akademii SET.

Obecnie Training Program Manager w Sektorze 3.0, koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i współwłaścicielka marki szkoleniowej Dobrze w Kulturze. Wcześniej przez 7 lat związana zawodowo z MBP w Lublinie jako bibliotekarka i kierownik filii.

Zajmuje się prowadzeniem działań wykorzystujących nowe technologie w edukacji oraz wspieraniem rozwoju osób z różnych grup wiekowych. Pełni funkcję wiceprezeski Stowarzyszenia LABiB, ambasadorki EPALE e-platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie. Stypendystka Ministra KiDN 2020 w kategorii zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury. Dwukrotnie wyróżniona przez SPROUC miejscem na liście 100 osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju kompetencji cyfrowych Polaków.

Wykład miał charakter otwarty i odbył się w formule hybrydowej. Na uczelni i za pośrednictwem MS Teams uczestniczyło w nim prawie 80 osób ! Prelegentce bardzo dziękujemy za ciekawy i profesjonalny wykład a słuchaczom za tak liczną obecność i głosy w dyskusji.

Zapraszamy na kolejne spotkania!

    Aktualności

    Data dodania
    30 listopada 2022