Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Pochodzi z Chin, obecnie jest doktorantką Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UMCS w dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo, a badania prowadzi w Instytucie Gleboznawstwa i Uprawy Roślin w Państwowym Instytucie Badawczym pod kierunkiem prof. Bożeny Smreczak i dr Aleksandry Ukalskiej-Jarugi.
Jej badania koncentrują się na wpływie globalnych zmian środowiskowych na rozpuszczoną materię organiczną w glebie (DOM). W szczególności bada, w jaki sposób działalność człowieka, taka jak nawożenie i uprawa roli, wraz z czynnikami zmiany klimatu, jak wzrost temperatury i depozycja azotu, wpływają na dynamikę DOM. Badania te są kluczowe dla zrozumienia szerszych implikacji zmiany klimatu dla zdrowia gleby, cykli składników odżywczych i produktywności rolnictwa. Badając te interakcje, chce przyczynić się do rozwoju zrównoważonych praktyk rolniczych, które łagodzą negatywne skutki zmiany klimatu, jednocześnie zwiększając żyzność gleby i wielkość plonów.
Doświadczenia Ren zarówno w Chinach, jak i w Polsce oferują wyjątkową perspektywę, integrując różnorodne praktyki rolnicze i warunki środowiskowe, co zwiększa globalne znaczenie jej pracy w rozwiązywaniu wyzwań środowiskowych we współczesnym rolnictwie.