Superwizja grupowa - zaproszenie na bezpłatne zajęcia!

Zapraszamy kadrę dydaktyczną UMCS do udziału w bezpłatnych superwizjach oferowanych w ramach projektu „Doskonałość dydaktyczna uczelni”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, 3.4 Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego.

Czym jest superwizja?

Superwizja jest formą wsparcia w wykonywanej pracy. Podczas niej poruszane są sprawy organizacyjne, kwestie związane z kształceniem, relacjami z uczniami, studentami czy innymi współpracownikami, a także z osobistymi barierami wpływającymi na skuteczność (w) pracy. Co istotne, tematy na superwizję wskazywane są przez osoby superwizowane, a nie przez superwizora. Superwizja jest dobrowolna, neutralna, bezstronna i poufna. Prowadzi się ją zgodnie z zasadą szacunku, wzajemnego wsparcia oraz akceptacji. Wykonywana jest na potrzeby osób superwizowanych, z wykorzystaniem różnych metod analizy sytuacji trudnych.

W ramach projektu oferujemy m.in. superwizję grupową:

Superwizja grupowa – grupy 5 osobowe, 2h/grupę.

Superwizja grupowa, posłuży rozważeniu możliwych źródeł zgłoszonych problemów i sposobów ich rozwiązania, w toku wspólnej rozmowy/dyskusji. Sesja prowadzona z udziałem superwizora poświęcona zostanie dyskusji możliwych rozwiązań zgłoszonych przez nauczycieli akademickich problemów czy poszukiwaniu propozycji odpowiedzi na nurtujące ich pytania pedagogiczno-dydaktyczne.

Superwizorzy:

  • dr hab. Agnieszka Lewicka-Zelent, prof. UMCS, pracownik badawczo-dydaktyczny w Katedrze Pedagogiki Resocjalizacyjnej. Prodziekan ds. jakości kształcenia na Wydziale pedagogiki i Psychologii UMCS. Pedagog resocjalizacyjny i specjalny. Certyfikowany specjalista ds. pomocy ofiarom przemocy w rodzinie. Studentka V roku psychologii. Mediator w sprawach karnych, nieletnich i rodzinnych. Trener mediacji. Autor i realizator programów profilaktycznych, resocjalizacyjnych, edukacyjnych. Uczestniczka superwizji grupowych i indywidualnych. Superwizor w grupie wychowawców penitencjarnych i nauczycieli
  • Dr Krystyna Kusiak – od początku pracy zawodowej związana z działalnością dydaktyczną i naukową Zakładu i Katedry Dydaktyki UMCS. Zwolenniczka podejścia systemowego do rzeczywistości edukacyjnej i rozumienia dydaktyki jako nauki budującej swoją tożsamość na rozpoznaniu natury i uwarunkowań procesu uczenia się. Autorka wielu artykułów i współredaktor tomów poświęconych zagadnieniom z zakresu dydaktyki.  Zainteresowanie tą dziedziną przekuwa z powodzeniem na praktykę, prowadząc m.in., wysoko oceniane przez studentów, wykłady i ćwiczenia z dydaktyki na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych wielu specjalności

Zachęcamy do zapoznania się z komentarzem eksperckim dotyczącym superwizji!

Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie prosimy o zapoznanie się z Regulamine Projektu.

Rekrutacja na superwizje trwać będzie do 8 marca 2023 r.

Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy złożyć na adres:

Rektorat UMCS
Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów
Biuro ds. Analiz Jakości Kształcenia
pl. M. Curie-Skłodowskiej 5/1114
20-031 Lublin

Dodatkowe informacje uzyskać można pod nr tel. (081) 537-55-05 

Komplet wymaganych dokumentów do pobrania:

    Aktualności

    Data dodania
    27 lutego 2023