Nasz Zespół

Andrzej Demczuk

Naukowiec, przedsiębiorca, społecznik, organizator! Absolwent Uniwersytetu w Seattle (WA, USA) - stosunki międzynarodowe oraz Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej (Ph.D in political science). Adiunkt w Instytucie Stosunków Międzynarodowych UMCS i affiliate faculty na George Mason University Schar School of Policy and Government (Washington DC, USA) schar.gmu.edu/profiles/ademczuk. Dyrektor Amerykańskiego Centrum Edukacji i Biznesu American Corner UMCS. Lider w tato.net / tato.net/en, właściciel sieci lokalnych restauracji plackarnia.pl, współzałożyciel wielu inicjatyw. Prywatnie miłośnik gotowania, czytania, pisania, psów, spacerów i podróży. Obszary działania: przywództwo polityczne, bezpieczeństwo międzynarodowe, USA. Można na niego "wpaść" podczas spaceru lub biegu na lubelskim Sławinku!


Renata Gogol

Otrzymała tytuł magistra sztuki ze specjalizacją w grafice warsztatowej na Wydziale Artystycznym UMCS w 2019 r. Podczas studiów wzięła udział w wymianie akademickiej, odbywając jeden semestr kształcenia na Narodowej Akademii Sztuki w Sofii. Tuż po ukończeniu studiów nadal była związana ze swoim Wydziałem, przenosząc się do dynamicznej roli koordynatorki ds. promocji. Przez ponad dwa lata organizowała szereg wydarzeń kulturalnych, w tym koncerty i wystawy, jednocześnie aktywnie zarządzając mediami społecznościowymi i stroną internetową jednostki. Jej obowiązki obejmowały promocję Wydziału Artystycznego w mediach, prezentując wieloaspektowe podejście do popularyzacji sztuki. Obecnie Renata jest doktorantką na trzecim roku w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Sztuki. Reprezentuje dyscyplinę sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Jej praca doktorska powstaje pod okiem prof. dr. hab. Krzysztofa Szymanowicza. W obecnym roku kalendarzowym odbyła staż naukowy na Department of Global Politics and Economics na Tamkang University na Tajwanie. Obecnie rozpoczęła także pierwszy rok studiów w dziedzinie stosunków międzynarodowych. Jej działalność artystyczna jest rozpoznawalna w środowisku międzynarodowym, czego dowodem są liczne wystawy prac Renaty Gogol w Polsce i za granicą.


Brian Chaggu

Młody naukowiec, obecnie zdobywający stopień doktora na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Marzędy-Młynarskiej, prof. UMCS. Uzyskując tytuł magistra sztuk międzynarodowych stosunków, Brian aktywnie przyczynił się do tworzenia krajobrazu akademickiego i kulturalnego Lublina. Jako koordynator cyklu wydarzeń „Piątki z Kobietami w Stosunkach Międzynarodowych” organizował wpływowe webinaria eksplorujące tematy: „Kobiety i Dziennikarstwo”, „Kobiety, Pokój i Bezpieczeństwo oraz „Kobiety w Globalnej Polityce”. Jego zaangażowanie w rozwijanie dyskusji na temat istotnych ról kobiet w tych dziedzinach jest widoczne w sukcesie tych inicjatyw. Brian Chaggu odegrał kluczową rolę w Africa Transition Series, pełniąc funkcję koordynatora Komitetu Organizacyjnego Studenckiego Tygodnia Afryki. Poprowadził opracowanie kompleksowego programu, zorganizował różne aktywności i przewodniczył studenckiej dyskusji panelowej „Młodzież w Centrum Integracji i Rozwoju Afryki”. Obowiązki Briana obejmowały współpracę z panelistami, nawiązywanie kontaktów i koordynację wydarzeń takich, jak spotkanie „Wzmocnienie młodzieży w nowym porządku światowym”. Oprócz działań naukowych Brian przyczynił się do projektu „The Vibes of UMCS”, prezentującego doświadczenia międzynarodowych studentów na UMCS. Odegrał także kluczową rolę w programie „Hakuna Matata”, wspierając integrację międzykulturową i tworząc dynamiczną platformę dla studentów do nawiązywania kontaktów, poznawania różnych kultur i budowania przyjaźni. Wieloaspektowe zaangażowanie Briana odzwierciedla jego pasję do nauki, wymiany kulturowej i tworzenia inkluzywnych przestrzeni w ramach społeczności akademickiej.


Chris Ballengee

Dr Christopher L. Ballengee jest etnomuzykologiem zajmującym się badaniami nad muzyką Karaibów i Azji Południowej. Obecnie wykłada w Katedrze Literatury i Kultury Amerykańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz pracuje samodzielnie jako redaktor akademicki i partner do rozmów w języku angielskim. Jest reżyserem pełnometrażowego filmu dokumentalnego "Sweet Tassa: Music of the Indian Caribbean Diaspora" (2019), redaktorem tomu "Music, Sound, and Documentary Film in the Global South" (2022) oraz współredaktorem serii książek "Global Perspectives on Music and Sound in Visual Media w Lexington Books". Uzyskał stopień doktora historii muzyki i literatury na University of Florida (2013) oraz tytuł magistra etnomuzykologii na Bowling Green State University (2005).