EGU2024 - wyniki realizacji grantu NCN OPUS 16

Dzisiaj, 14 kwietnia 2024 roku, w Wiedniu rozpoczyna się coroczne Zgromadzenie Ogólne Europejskiej Unii Nauk o Ziemi (European Geosciences Union 2024). Zgromadzenie przyciąga naukowców z całego świata, którzy będą dyskutować o najnowszych wyzwaniach i odkryciach w różnych dziedzinach nauk o Ziemi. Konferencja, która odbywa się zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, stanowi platformę do prezentacji badań, wymiany pomysłów i nawiązywania współpracy międzynarodowej. Sesje, panele dyskusyjne i kursy mają na celu integrację społeczności naukowej i promowanie interdyscyplinarnych badań.

Na konferencji, w ramach działań sprawozdawczych polsko-ukraińskiego grantu NCN OPUS "Globalne, regionalne i lokalne czynniki warunkujące zapis paleoklimatyczny i paleośrodowiskowy..." realizowanego w naszym Instytucie, zostaną przedstawione dwa referaty:

  • Deciphering Middle-Late Pleistocene environmental changes: a multidisciplinary approach to Middle Dnieper loess-palaeosol sequences - prezentowany przez prof. dr hab. Marię Łanczont (zobacz abstrakt);
  • Loess chromaticity as an environmental change recorder: spectrophotometric study of aeolian dust and its role in paleoclimate studies - prezentowany przez dr. hab. Przemysława Mroczka, prof. UMCS (zobacz abstrakt).

Więcej o grancie NCN OPUS 16

Program konferencji EGU2024 

    Aktualności

    Data dodania
    14 kwietnia 2024