Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
20 października br. w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy w Warszawie odbyła się dyskusja wokół tematu „Aktualność dziedzictwa Jerzego Giedroycia i paryskiej «Kultury»”.
fot. Sylwia Lasocka. Na zdjęciu od lewej: dr Krzysztof Czubaszek, prof. dr hab. Iwona Hofman, prof. dr hab. Paweł Rodak, dr Justyna Maguś, prof. dr hab. Rafał Habielski Pracownię Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu UMCS reprezentowała prof. dr hab. Iwona Hofman, która moderowała dyskusję oraz dr Justyna Maguś występująca w roli prelegenta. Ponadto, w spotkaniu uczestniczyli prof. dr hab. Rafał Habielski (UW) i prof. dr hab. Paweł Rodak (UW). Badacze podzielili się przemyśleniami na temat roli literatury w realizacji programów politycznych i znaczeniu dialogu w relacjach między narodami. Panel odbył się w ramach III edycji Festiwalu Nowe Oświecenie, którego ideą jest refleksja nad kondycją współczesności, kierunkami rozwoju świata, wyzwaniami i zagrożeniami stojącymi przed ludźmi. W tym roku motywem przewodnim festiwalu jest pytanie „Po co nam kultura?”. Wydarzenie trwa od 19 do 26 października br.: https://www.festiwalnoweoswiecenie.art/ fot. Festiwal Nowe Oświecenie |