Dołącz do projektu "Uczelnie przyszłości"!

UMCS rekrutuje do projektu pn. Uczelnie Przyszłości, w którym realizuje nowy model kształcenia. Czekamy na osoby studiujące z pomysłami odpowiadającymi na potrzeby społeczne lub biznesowe. Zapraszamy osoby polskojęzyczne studiujące stacjonarnie na I lub II roku studiów I stopnia oraz I, II lub III roku jednolitych studiów magisterskich

Jak zgłosić się do projektu?

Krok 1: Zapoznaj się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie pn. „Uczelnie Przyszłości”.

Krok 2: Wypełnij formularz zgłoszeniowy dla Osoby kandydującej do udziału w Projekcie - formularz dostępny na stronie projektu w zakładce Rekrutacja.

Wyślij w terminie do 16.03.2025 r. do końca dnia (23:59).

Masz pomysł? Albo dużo pomysłów? Nie wiesz, co wybrać? Jeśli zastanawiasz się, jakich projektów szukamy, zrób małe ćwiczenie, do którego zachęca Kierownik naszego projektu Martyna Kozłowska-Żukowska (NCBR) – link.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z projektowymi Opiekunami.

Możesz również zadać nam pytania w trakcie dyżuru on-line 7 marca w godz. 12.30-15.00!

Co można zyskać, uczestnicząc w projekcie:

  • możliwość realizacji autorskiego projektu innowacyjnego,
  • min. 24 ECTS lub 21 ECTS (przy projekcie zespołowym – maksymalnie 3-osobowym),
  • stypendium na realizację projektu do 20 000 zł (bez względu na to, czy projekt jest realizowany samodzielnie czy w zespole),
  • pomoc opiekuna z Uczelni,
  • wsparcie mentorów – naukowego i biznesowego,
  • udział w warsztatach i mikrokursach,
  • możliwość nawiązywania nowych kontaktów.

Ostateczna wysokość stypendium zależy od budżetu projektu opracowanego przez uczestnika i akceptacji Biznesowego Zespołu Innowacyjnego Kształcenia, czyli zewnętrznych ekspertów.

Stypendium, z przeznaczeniem na rozwój pomysłu, zostanie wypłacone w czterech transzach, przy czym pierwszą, w wysokości maksymalnie 40% budżetu projektu, uczestnik otrzyma do 30 dni kalendarzowych od podpisania umowy. Kolejne – w zależności od akceptacji istotnych etapów realizacji projektu, czyli tzw. kamieni milowych. Druga transza - w lutym 2026 dla kamieni milowych zaakceptowanych do końca stycznia 2026 r., trzecia transza - w maju 2026 dla kamieni milowych zaakceptowanych do końca kwietnia 2026 r., czwarta transza - w lipcu 2026 dla kamieni milowych zaakceptowanych do końca czerwca 2026 r.

Serdecznie zapraszamy do aplikowania!


Źródło informacji - link.

Aktualności

Data dodania
5 marca 2025