Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Z przyjemnością informujemy, że Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) wydało pozytywną ocenę programową dla kierunku bezpieczeństwo narodowe. Akredytacja została przyznana na maksymalny okres – 6 lat (do roku akademickiego 2029/30).
Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją akredytacyjną zapewniającą zewnętrzny system kontroli jakości kształcenia na polskich uczelniach. W swojej uchwale Prezydium PKA stwierdziło, że proces kształcenia realizowany na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie umożliwia studentom kierunku bezpieczeństwo narodowe osiągnięcie założonych efektów uczenia się dla studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Osiągnięty wynik oznacza, że Uczelnia spełnia wymagania kadrowe, programowe oraz organizacyjne do prowadzenia studiów na tym kierunku. Zespół oceniający PKA zweryfikował m.in. koncepcję i program studiów, proces przyjęcia, kształcenia i dyplomowania studentów, kompetencje i doświadczenie kadry, współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym, infrastrukturę Uczelni oraz formy wsparcia studentów. Kierunek bezpieczeństwo narodowe jest prowadzony na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa. Opracowany kierunek ma na celu wyposażyć absolwenta w wiedzę ogólną, a także szczegółową, ekspercką z zakresu bezpieczeństwa i obronności. Cel ten jest realizowany na studiach I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym poprzez kształcenie studentów na nowatorskich specjalnościach. Oferta specjalności na kierunku umożliwia zwiększenie możliwości indywidualizacji toku studiów przez studentów oraz przystosowuje ofertę dydaktyczną do obecnych i prognozowanych potrzeb rynku pracy. Wydział zapewnia wysokiej jakości kształcenie oraz wyposaża absolwentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne oczekiwane na rynku pracy oraz w otoczeniu społecznym. |