Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów zaprasza do udziału w cyklu warsztatów pt. „Podziel się doświadczeniem - metody aktywizujące w nauczaniu zdalnym” – przeznaczone dla nauczycieli akademickich, chcących podnieść swoje kompetencje w zakresie kształcenia zdalnego, ze szczególnym uwzględnieniem metod aktywizujących studentów. Warsztaty prowadzone będą online w formie wideokonferencji przez doświadczonych dydaktyków - pracowników Uniwersytetu, ekspertów z zakresu e-learningu. Celem realizacji warsztatów jest podniesienie jakości zajęć dydaktycznych prowadzonych w UMCS z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość oraz pokazanie praktycznych elementów i dobrych praktyk do wykorzystania w pracy nauczyciela akademickiego.
Warsztat nr 3: „Cyfryzacja zajęć"
Warsztat stworzony został z myślą o pracownikach naukowo-dydaktycznych celem wymiany wspólnych doświadczeń oraz podniesienia zasobu wiedzy o nowej (zdalnej) rzeczywistości prowadzenia zajęć dydaktycznych. Podczas spotkania poruszone zostaną następujące zagadnienia:
Przygotowana autorska wizja oraz rozwiązania mają charakter ogólnoakademicki odnosząc się do ćwiczeń, konwersatoriów, laboratoriów oraz wykładów. Autor nie bazuje na jednej platformie lecz w swojej pracy balansuje pomiędzy Ms TEAMS a Wirtualnym Kampusem UMCS (czasem także innymi narzędziami), wykorzystując ich silne strony.
Termin: 19 marca 2021 r., godz. 9:00-11:00
Miejsce: platforma e-learningowa Ms Teams
Poziom warsztatów: Podstawowy, średniozaawansowany
Przybliżony czas trwania warsztatów: 90 min
Prowadzący: mgr Piotr Nieradka – magister nauk społecznych w zakresie nauk o zarządzaniu, zatrudniony w Katedrze Systemów Informacyjnych i Logistyki UMCS. Użytkownik Wirtualnego Kampusu UMCS od roku akademickiego 2017/2018.
Zapisy:
Rejestracja na warsztat odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy i jest otwarta do 15 marca 2021 r. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji szkolenia zostaną przekazane w dniu 16 marca 2021 r.
Warsztat nr 4: „Wykorzystanie metod design thinking na zajęciach online"
Głównym celem warsztatów jest omówienia możliwościami wykorzystania metody design thinking podczas zajęć online, jak również podzielenie się doświadczeniami.
Design thinking jest koncepcją pracy kreatywnej wykorzystywaną do tworzenia i projektowania nowych usług i produktów w oparciu o głębokie zrozumienie potrzeb klienta. Metoda ta powszechnie wykorzystywana jest dzisiaj w wielu przemysłach kreatywnych. Korzystają z niej startupy, agencje interaktywne, ale również międzynarodowe korporacje takie jak Facebook i Google.
Termin: 24 marca 2021 r., godz. 16:00-18:00
Miejsce: platforma e-learningowa Ms Teams
Prowadzący: dr Radosław Bomba – Badacz, nauczyciel akademicki, animator kultury cyfrowej. Absolwent kulturoznawstwa i socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz studiów podyplomowych Ochrona własności intelektualnej (2014) i Grafika komputerowa i DTP (2015). Od 2006 roku pracuje w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Autor monografii naukowej „Gry komputerowe w perspektywie antropologii codzienności" (Toruń 2014). Od 2018 roku pełni funkcję dyrektora Centrum Badań Gier Wideo UMCS Zajmuje się humanistyką cyfrową, cyberkulturą, ludologią, antropologią gier komputerowych, nowymi mediami i ich wpływem na przeobrażenia społeczno–kulturowe.
Członek Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego (od 2005 roku), Polskiego Towarzystwa Badania Gier (od 2007 roku) i Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami.
Zapisy:
Rejestracja na warsztat odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy i jest otwarta do 22 marca 2021 r. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji szkolenia zostaną przekazane w dniu 23 marca 2021 r.
Limit miejsc:
Każdy warsztat przeznaczony jest dla grupy 15-25 osób. Z uwagi na ograniczoną liczbę uczestników prosimy o wybór jednego warsztatu.
Wymagania techniczne:
Ze względu na aktywny charakter warsztatów wymagane jest aby uczestnik miał dostęp do mikrofonu i/lub kamery internetowej.
Kontakt:
Informacji w sprawach organizacyjnych udziela Zespół ds. Studiów Podyplomowych
Pomocy technicznej w zakresie obsługi platformy MS Teams Biuro ds. Analiz Jakości Kształcenia
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach!