Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zapraszamy do lektury artykułu pt.: "Wojna informacyjna Rosji przeciwko Ukrainie w latach 2014 – 2022" autorstwa dyrektora Centrum Europy Wschodniej UMCS, prof. dr. hab. Walentego Baluka.
Photo by Nijwam Swargiary on Unsplash
Wojna informacyjna bardzo często jest definiowana jako latentny wpływ informacji na indywidualną, grupową i masową świadomość przy pomocy metod propagandy, dezinformacji i manipulacji w celu kształtowania nowych postaw i norm w państwie przeciwnika na poziomie indywidualnym i zbiorowym. Wojny informacyjne przede wszystkim prowadzą państwa w celu osłabienia lub zniszczenia przeciwnika.
Artykuł ukazał się na stronie internetowej portalu Stopfake.org, którego celem jest weryfikacja informacji, wzrost wiedzy o mediach wśród społeczeństwa i walka o oddzielenie dziennikarstwa od propagandy
Z całością artykułu można zapoznać się pod LINKIEM.