Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Drodzy Doktoranci,
Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkole Letniej dla Doktorantów zatytułowanej “Nowoczesne techniki badań właściwości fizykochemicznych układów o potencjale aplikacyjnym”, która odbędzie się w dniach 18-20 maja 2022 r. w Lublinie.
Szkoła Letnia jest organizowana przez Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jej celem jest uzupełnienie wiedzy zdobytej na przedmiotach kursowych. Podczas trwania Szkoły Letniej, doktoranci będą mieli okazję uczestniczyć w wykładach zagranicznych i krajowych wykładowców, warsztatach, dyskusjach oraz prezentacjach osiągnięć w formie posterów i komunikatów.
Językiem obowiązkowym będzie język angielski.
Wśród zaproszonych wykładowców znajdują się naukowcy i doświadczeni nauczyciele akademiccy:
Prof. Carlos Bravo-Díaz (University of Vigo, Hiszpania), Prof. Mariusz Barczak (Wydział Chemii UMCS), Prof. Małgorzata Maciejewska (Wydział Chemii UMCS), i Prof. Radosław Zaleski (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS).
Wykłady będą dotyczyć nowoczesnych technik badawczych, takich jak:
oraz ich zastosowania w badaniach układów o wysokim potencjale aplikacyjnym.
Warsztaty będą ściśle powiązane z tematyką wykładów. Doktoranci podzieleni na kilkuosobowe grupy będą mieli możliwość wzięcia udziału we wszystkich zaplanowanych warsztatach. Spotkanie doktorantów z różnych krajów i ośrodków akademickich zapewni wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w sferze naukowo-badawczej, co stanowi fundament budowania współpracy międzynarodowej oraz sprzyja realizacji programów i projektów o zasięgu światowym. Dodatkowo chcemy podkreślić, że Szkoła Letnia będzie przeprowadzona w obiektach UMCS, o zapewnionej podstawowej dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej. Z tego względu w inicjatywie mogą uczestniczyć osoby ze szczególnymi potrzebami.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 marca 2022.
Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: http://schoolchem.umcs.pl/