Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
konsultacje on-line (Teams) czwartek od 11.00 do 13.00 Kod dostepu do zespołu "Konsultacje" 4kxddpl
Pl. M. Curie-Skłodowskiej 3/519
20-031 Lublin
W 1999 roku rozpoczęłam 5-letnie studia magisterskie na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku Chemia podstawowa i stosowana. Pracę magisterską pt. „Wpływ wybranych elektrolitów na rozdział elektroforetyczny białekz rodziny albumin” wykonałam pod kierunkiem Pani dr hab. Barbary Marczewskiej. 15 czerwca 2004 roku uzyskałam tytuł zawodowy magistra, a w październiku 2004 roku rozpoczęłam studia doktoranckie na Wydziale Chemii UMCS. Badania do mojej rozprawy doktorskiej, prowadzone pod kierunkiem Pana prof. dr hab. Mieczysława Korolczuka, dotyczyły wprowadzenia nowego typu elektrod pracujących (błonkowej elektrody galowej i ołowiowej) do oznaczeń woltamperometrycznych i zakończyły się uzyskaniem przeze mnie stopnia doktora nauk chemicznych w grudniu 2006 roku. W lutym 2007 roku rozpoczęłam pracę na stanowisku adiunkta w Zakładzie Chemii Analitycznej i Analizy Instrumentalnej Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 28 stycznia 2013 roku uzyskałam stopień doktora habilitowanego w oparciu o jednotematyczny cykl publikacji pt. „Zastosowanie błonkowej elektrody ołowiowej w analizie śladowej związków biologicznie aktywnych i jonów metali z wykorzystaniem metody woltamperometrii stripingowej”. Od 1 października 2015 roku do chwili obecnej jestem zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego UMCS.
W ramach swojej działalności wychowawczej sprawowałam/sprawuje opiekę naukową na pracami doktorskimi, magisterskimi i licencjackimi. Moja osoba była/jest:
Pełniłam/pełnię na następujące funkcje:
Obecnie realizowana tematyka badawcza:
Dorobek naukowy
Mój dorobek naukowy obejmuje 76 artykuły naukowe (w tym 71 indeksowanych przez Web of Science), 8 rozdziałów w monografiach i 22 recenzowanych, pełnotekstowych komunikatów w materiałach konferencyjnych . Indeks Hirscha wynosi 19 (12.02.2020).
Udział w realizacji projektów badawczych:
Spis wyróżnień nagród i stypendiów: