Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Pisarka, copywriterka, redaktor
Chociaż pierwotnie planowałam rozpocząć studia na kierunku biotechnologia, to jednak wybór e-edytorstwa i technik redakcyjnych okazał się o wiele lepszą decyzją! Kierunek ten umożliwił mi nie tylko na zdobycie wiedzy dotyczącej procesu wydawniczego, literatury polskiej oraz powszechnej, gramatyki i stylistyki języka polskiego, ale również pozwolił zyskać cenne doświadczenie zawodowe – zarówno edytorskie, jak i redakcyjne. Dzięki studiom, które zdecydowałam się podjąć w Instytucie Filologii Polskiej, mogłam nie tylko pogłębiać swą wiedzę, ale także rozwijać pasje.
Jeszcze w trakcie studiów licencjackich dostałam się na staż w lubelskim wydawnictwie fundacja „Przecinek”, w którym szlifowałam swoje umiejętności copywriterskie oraz redakcyjno-edytorskie. Pisząc rozliczne teksty blogowe oraz do mediów społecznościowych, poznałam zasady odpowiedniego zoptymalizowania treści internetowych pod kątem SEO.
Oprócz rozwoju zawodowego podjęte przeze mnie studia pozwoliły mi stać się świadomą autorką. Kiedy jeszcze przed studiami wydawałam swoją pierwszą książkę (Błąd na wagę złota), byłam mało rozeznana w tym, jak wygląda sam proces wydawniczy oraz jak skomplikowane są kwestie związane z prawem autorskim. Publikując po studiach drugą książkę (Do szpiku kości), byłam już autorką o wiele bardziej zorientowaną: znającą kolejne etapy redakcji i korekty książki, mającą pojęcie o tym, co przysługuje mi jako autorce, ale również obeznaną w materii języka – uważniej dobierającą słowa oraz techniki pisarskie.
Obecnie pogłębiam swoją wiedzę, podejmując studia magisterskie na filologii polskiej również na Wydziale Humanistycznym naszej Alma Mater.
Absolwenci filologii polskiej oraz e-edytorstwa i technik redakcyjnych