Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Redaktor językowy i techniczny, korektor
W młodzieńczych latach zaczytywałem się w książkach, przede wszystkim w literaturze fantastycznej. Zainspirowały mnie one do tego, aby podjąć własne próby literackie, a że im głębiej w las, tym ciemniej, zaczęło tekstów przybywać co nie miara. Kilka z moich opowiadań zostało nawet nagrodzonych w lokalnych konkursach literackich.
Po skończeniu technikum stanąłem przed niełatwym wyborem – kształcić się dalej w kierunkach technicznych, takich jak informatyka, czy może spróbować czegoś nowego. Postanowiłem w pewien sposób to połączyć i tak zrodził się pomysł, aby udać się na studia na e-edytorstwo i techniki redakcyjne na Wydziale Humanistycznym UMCS. Kierunek ten wybrałem, ponieważ łączył on moją pasję do czytania książek i pisania, z zamiłowaniem do technicznych działań. Tutaj zdobyłem wiedzę na temat procesu wydawniczego, gramatyki języka polskiego, stylów językowych oraz gatunków wypowiedzi, a także zyskałem praktyczne umiejętności, takie jak praca z programami graficznymi z pakietu Adobe: Photoshop, InDesign oraz Illustrator.
Moje wykształcenie pozwoliło mi na podjęcie współpracy z Grupą Wydawniczą Fantazmaty, w której działam jako redaktor książek fantasy oraz science-fiction oraz koordynator działu weryfikacji. Dzięki podjętym przez mnie studiom zostałem także redaktorem książek naukowych w Wydawnictwie UMCS (Przedsiębiorstwo na rynku kapitałowym. Studia przypadków, 2019; Podmiot w filozofii Emila Ciorana, 2019; Józef Kotarbiński. Życie i dzieło – wybrane zagadnienia, 2020).
Obecnie uzupełniam swoje wykształcenie w ramach studiów magisterskich na kierunku produkcja medialna (Wydział Politologii i Dziennikarstwa, UMCS), gdzie wykorzystuję zdobytą na edytorstwie wiedzę z zakresu narratologii w badaniach nad grami komputerowymi.
Absolwenci filologii polskiej oraz e-edytorstwa i technik redakcyjnych