The adressbook

dr szt. Natalia Wilk

Stanowisko
adiunkt
Jednostki
INSTYTUT MUZYKI
Telefon
500 574 446
Adres e-mail
Wyświetl
Link do Bazy Wiedzy
Natalia Wilk
Konsultacje

On-linie:


środa


godz. 9:00-11:00


- platforma MS Teams UMCS z zapewnieniem komunikacji audio-video


- e-mail:  natalia.wilk@mail.umcs.pl  


 


 


 

O sobie

NATALIA WILK 

wokalistka, pedagog, doktor sztuki

Absolwentka wokalistyki na kierunku Jazz i muzyka estradowa UMCS w Lublinie  w klasie mgr Krystyny Prońko (studia I st.) oraz Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej o specjalności muzyka rozrywkowa w klasie śpiewu dr Moniki Malec- Piotrowskiej (studia II st.). Dyplom doktora sztuki otrzymała w 2022 roku w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. 

Od 2008 roku jej kariera zawodowa nieustannie pnie się w górę. W jej aktywności muzycznej wyróżnić należy współpracę z Włodkiem Pawlikiem zdobywcą nagrody Grammy, który osobiście zaprosił Natalię Wilk do swoich trzech autorskich projektów- dwa z nich zarejestrowane są na płytach CD: „Wieczorem” oraz „Mów spokojniej”. Na stałe współpracuje i współtworzy projekty także z Arturem Gadowskim wokalistą zespołu IRA oraz z Tomaszem Momotem (Tomasz Momot Orkiestra). Niezliczona ilość koncertów sprawia, że artystka podczas edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych może przekazać cenną wiedzę, pasję i podzielić się dużym doświadczeniem, które jest ważnym aspektem w sztuce muzycznej. W 2017 roku wśród nielicznych została odznaczona przez Prezydenta medalem 700-lecia Miasta Lublin.

Natalia Wilk miała okazję sprawdzić się w różnorodnych przedsięwzięciach muzycznych oraz repertuarze, począwszy od piosenki literackiej i aktorskiej przez wielogłosowe brzmienia, muzykę jazzową i rozrywkową, do żywiołowych aranżacji. Poznała specyfikę zawodu wokalisty, gromadząc doświadczenie w muzycznych projektach i koncertach oraz współpracując z osobami  z branży artystycznej. Dało jej to możliwość intensywnego i wszechstronnego rozwoju w zawodzie muzyka.

Występowała u boku znanych artystów między innymi: Krystyny Prońko, Włodka Pawlika, Tomasza Momota, Marka Bałaty, Marka Stefankiewicza, Marcina Pospieszalskiego, Doroty Miśkiewicz, Kayah, Kuby Badacha, Tomasza Korpantego, Sławka Uniatowskiego, Krzysztofa Cugowskiego, Piotra Cugowskiego, Artura Gadowskiego, Beaty Kozidrak, Urszuli, Katarzyny Cerekwickiej, Piotra Schmidta, Klary, Łukasza Jemioły.....

Wybrana dyskografia:

1. „Jednego serca jednego ducha”, 2009 r.,

2. Piotr Selim, „W rytmie bolera”, 2010 - 2011 r.,

3. Włodek Pawlik/Józef Czechowicz, „Wieczorem”, 2013 r.,

4. Tomasz Momot Orkiestra i Przyjaciele, „Powróćmy jak za dawnych lat”, 2014 r.,

5. „Madame Curie”, XII Lubelski Festiwal Nauki, 2015 r.,

6. Zagajewski & Pawlik, „Mów spokojniej”, 2015 r.,

7. Kantata jazzrockowa Tomasza Momota „Zakochani w Lublinie”, 2017 r.

8. "Głosy Miasta", 2018 r.

9. "Baczyński 100"/ Włodek Pawlik 2022 r.


Działalność naukowa

Przedmioty prowadzone w Instytucie Muzyki

- Emisja głosu z dykcją

- Śpiew z improwizacją