This page uses cookies
Due to the settings of your browser and in order to facilitate the functioning of the umcs.pl webpage, the cookies have been installed. By continuing to use this webpage, you accept their usage. You can change this in the settings of you browser.
Pracownia Rzeźby i Technik Szklarskich- Piątek godz. 12.30-14.30
Prowadzi prace badawcze w zakresie rzeźby, renowacji rzeźby i detali architektonicznych szkła artystycznego, projektowania przestrzennego w szczególności podejmuje problematykę wykorzystania nietradycyjnych technik i materiałów rzeźbiarskich (szklo włókna naturalne, papier, żywice syntetyczne) w kontekście wykorzystania w pracy artystycznej. W dorobku Artystycznym 22 wystaw indywidualnych oraz udział 75-ciu wystawach zbiorowych. Autor ponad 50 rzeźb w przestrzeni publicznej m.in.: Hajnówce, Inowrocławiu, Jaworznie Józefowie, Mrągowie, Pucku, Lublinie, Warszawie, Wołominie. Uczestnik i laureat licznych konkursów m.in.: Pomnik Romana Dmowskiego w Warszawie 2006; Ogólnopolski konkursu na wykonanie rzeźby „Puckiego Kapra” wraz jego realizacją, Puck 2014 – nagroda główna; Nagroda za Najlepszą Przestrzeń Publiczną 2015 roku w województwie Śląskim; „Salon Wielkopolski 2015”, Czarnków 2015 r. - Nagroda Starosty Czarnkowsko-Trzcianeckiego; 13. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki Ostrowiec Świętokrzyski 2016 – wyróżnienie; Konkurs architektoniczno-rzeźbiarski na Pomnik dr A. Majkowskiego w Kościerzynie, Kościerzyna 2018-II miejsce; 14. Międzynarodowy Salon Sztuki Ostrowiec Świętokrzyski 2019 -III nagroda; Ogólnopolski Konkurs na pomnik Zofii Nałkowskiej w Wołominie 2019. I nagroda. Uhonorowany Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego oraz nagrodą Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnianiu kultury w 2014; Medalem Prezydenta Miasta Lublin za dorobek artystyczny w 2016; Medalem 700-lecia Miasta Lublin za całokształt działalności w dziedzinie kultury w 2017; Medalem Unii Lubelskie Lublin za działalności w dziedzinie kultury w 2019, a także Indywidualną Nagrodę Rektora UMCS - III stopnia, za wyróżniająca pracę na rzecz uczelni. Odznaczony przez Kapitułę Związku Polskich Artystów Plastyków Złotą Odznaką ZPAP.
Dydaktyka
Od 1997 roku nauczyciel akademicki UMCS. Prowadzi laboratoria z przedmiotów rzeźba, rysunek, szkło, witraż, renowacja i rekonstrukcja rzeźbiarska, oraz pracownia dyplomowa na kierunkach Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, Grafika i Malarstwo oraz Chemia w renowacji rzeźby i detali architektonicznych UMCS. W latach 1997-2017 nauczyciel przedmiotów zawodowych w Liceum Zawodowego i Technikum, Zespołu Szkół Budowlanych w Lublinie w klasie renowacji zabytków architektury ze stopniem awansu zawodowego Nauczyciel Dyplomowany. Efektem pracy dydaktycznej było opracowanie w ramach programu Unijnego na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej podstawy programowej i programu nauczania dla zawodów: Technik renowacji detali architektonicznych oraz Kamieniarz. W 2012 roku powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do prac w Komisji do Spraw Zawodowego Szkolnictwa Artystycznego.
- W dorobku dydaktycznym posiada 10 wypromowanych magistrów i 17 licencjatów w tym 5 dyplomów uzyskało Nagrodę Dziekana za Najlepszy Dyplom WA:
Inne osiągnięcia organizacyjne
Wykaz najważniejszych osiągnięć:
10 publikacji naukowych m.in.:
Wystawy indywidualne:
Pełnienie funkcji kuratora, kierownika projektu 20 wydarzeń artystycznych m.in.:
· Międzynarodowe Lubelskie Spotkania ze sztuką w latach 2014-2019 - plener i wystawa
· Wschodni Salon Sztuki w Lublinie w latach 2014-2019
· Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP (w sumie 60 indywidualnych wystaw w galeriach Miasta Lublin)w latach 2014-2019
· Organizator i kierownik 2-ch międzynarodowych i 6-miu Ogólnopolskich Konferencji Naukowych poświęconych sztuce współczesnej.
Członkiem: Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin, Rady Kultury Miasta Lublin, Komisji do spraw wznoszenia pomników Miasta Lublin, Rady Programowej Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej „Geosfera” –Jaworzno, Rady Programowej Muzeum Zamoyskich
w Kozłówce.