This page uses cookies
Due to the settings of your browser and in order to facilitate the functioning of the umcs.pl webpage, the cookies have been installed. By continuing to use this webpage, you accept their usage. You can change this in the settings of you browser.
w semestrze letnim roku akademickiego 2024/2025: stacjonarnie w pok. 3.07 – środa, godz. 08.30-09.30 oraz online na Wirtualnym Kampusie UMCS – czwartek, godz. 17.00-18.00 (po wcześniejszym ustaleniu terminu drogą e-mailową).
ul. Głęboka 43, pok. 3.07
20-612 Lublin
Monika Maria Baczewska-Ciupak jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Ukończyła studia magisterskie na kierunku filozofia w zakresie filozofii kultury i nauki o kulturze oraz na kierunku filozoficzno-historycznym w zakresie historii i europeistyki na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. Absolwentka studiów podyplomowych z przywództwa i komunikacji społecznej na Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, studiów podyplomowych z zakresu ochrony własności intelektualnej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a także studiów doktoranckich z nauk o poznaniu i komunikacji społecznej na WFiS UMCS. Stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia uzyskała w 2010 roku na podstawie dysertacji Przywództwo i wartości w zarządzaniu. Od 2010 do 2015 roku koordynowała sesję Nauki Społeczne i Humanistyczne Krakowskiej Konferencji Młodych Uczonych na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W latach 2012 – 2016 roku współorganizowała cykl ogólnopolskich konferencji naukowych Nauka i edukacja wobec wyzwań XXI wieku – Wychowanie ku wartościom dla nauczycieli oraz pracowników sektora oświaty, reprezentując Zakład Etyki na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS. Od 2015 roku pełni funkcję koordynatora Lubelskiego Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a w 2023 roku została powołana na funkcję Pełnomocnika J.M. Rektora ds. Lubelskiego Festiwalu Nauki. Współorganizator studiów podyplomowych Filozofia i etyka (2016), a także współorganizator i kierownik studiów podyplomowych Coaching i mentoring (2018-2025), Menedżer XXI wieku (2020–2024) i Trener biznesu (2023–2024). W latach 2011–2017 pracowała jako adiunkt w Zakładzie Etyki WFiS UMCS, a w okresie 2019–2023 była pracownikiem Biura Promocji UMCS (od września 2021 roku Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS). Od 1 października 2023 roku zatrudniona na stanowisku adiunkta w charakterze nauczyciela akademickiego w grupie pracowników dydaktycznych w Pracowni Rozwoju Zasobów Ludzkich na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS.
Książki:
Artykuły:
Wybrane konferencje naukowe i branżowe (uczestnictwo w roli prelegenta lub słuchacza):
Aktywność naukowa, organizacyjna i popularyzatorska:
Promotorstwo prac dyplomowych (wybrane tematy):
Funkcje pełnione na UMCS:
Lubelski Festiwal Nauki:
Granty:
Program „Społeczna odpowiedzialność nauki” i moduł „Popularyzacja nauki i promocja sportu” Ministra Edukacji i Nauki: XVII Lubelski Festiwal Nauki „Nauka bez granic. Enjoy science!” (wartość dofinansowania: 591 250 zł).
Odznaczenia:
Członkostwo w radach:
Działalność charytatywna – koordynator zbiórek w ramach projektu „Rodacy Bohaterom” Stowarzyszenia Odra-Niemen z Wrocławia organizowanych we współpracy z lubelskim oddziałem:
Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że konsultacje zaplanowane na dzień 2 kwietnia br. wyjątkowo odbędą się w godzinach 11:30–13:00. W przypadku pilnych spraw proszę o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej.
M. Baczewska-Ciupak