Doktor habilitowana nauk prawnych. Pracuje w UMCS od 2003 r. W latach 2000-2003 odbyła aplikację sądową w okręgu Sądu Okręgowego w Warszawie, zakończoną zdaniem egzaminu sędziowskiego (2003 r.). Od 2006 r. wpisana na listę adwokatów. Doktorat uzyskała w roku 2007 na podstawie rozprawy pt. "Postępowanie w sprawach o uznanie postanowień wzorca umowy za niedozwolone" (promotor Prof. dr hab. Andrzej Jakubecki). Stopień doktora habilitowanego uzyskała na podstawie dorobku oraz rozprawy pt. "Zabezpieczenie dowodów w sprawach o naruszenia praw własności intelektualnej" (2020 r.). Obecnie zatrudniona na stanowisku adiunkta w Katedrze Postępowania Cywilnego i Międzynarodowego Prawa Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersystetu Marii Curie - Skłodowskiej. W roku 2010 została powołana przez Prof. Zbigniewa Radwańskiego, Przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego, do zespołu tej Komisji, zajmującego się problematyką ochrony konsumenta w Kodeksie Cywilnym. W roku 2016 w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości przeprowadziła badania dotyczące funkcjonowania w Polsce ustawy z dnia 17.12.2009 r. o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym. W latach 2017 - 2018 była ekspertem zewnętrznym zespołu ds. opracowania koncepcji sądów własności intelektualnej, powołanego przez Ministra Sprawiedliwości. Od 2020 r. wykładowca Krajowej Szkoły Sądów i Prokuratury. Wyniki badań naukowch zaprezentowane w rozprawie habilitacyjnej posłużyły do opracowania projektu ustawy wprowadzającej odrębne sądy własności intelektualne oraz odrębne postępowanie cywilne w sprawach własności intelektualnej (na podstawie listu gratulacynego Ministra Sprawiedliwości) .
Zainteresowania naukowe dotyczą : Postępowania cywilnego, w szczególności zagadnień odnoszących się do ochrony praw własności intelektualnej, ochrony konsumentów i konkurencji, postępowania dowodowego, obszaru dotyczącego postępowań odrębnych, w tym w szczególności postępowania grupowego, a także kwestiie dotyczące sztucznej inteligencji.
Jest autorką wielu publikacji z tego zakresu, w tym samodzielnych książek :
M. Rejdak, Postepowanie w sprawach o uznanie postanowień wzorca umowy za niedozwolone, Warszawa 2009
M. Rejdak (współautor P. Pietkiewicz), Ustawa o dochodzeniu roszczeń w postepowaniu grupowym. Komentarz, Warszawa 2010
M. Rejdak, Zabezpieczenie dowodów w sprawach o naruszenia praw własności intelektualnej, Warszawa 2019
M. Rejdak, Obowiązywanie w polskim porzadku prawnym postępowania grupowego (ocena i perspektywy zmian), wyd. Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, Warszawa 2019.
M. Rejdak (współautor M. Dumkiewicz), Odpowiedzialność cywilna za posługiwanie się sztuczną inteligencją, Warszawa 2022
Jest również współautorką Dużego Komentarza do Kodeksu Postepowania Cywilnego, wyd. C. H. Beck, Warszawa 2019, 2020, pod Red. Prof. dr hab. Andrzeja Marciniaka.