Devido às definições do seu navegador e de forma a facilitar o funcionamento da página umcs.pl,os cookies foram instalados. Ao utilizar esta página aceita a utilização dos cookies. Pode alterar isto modificando as definições do seu navegador.
Jestem absolwentką studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, które ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym i dyplomem uznania w 2002 r. W październiku tego roku zostałam wyróżniona także stutysięcznym dyplomem UMCS przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego jako najlepsza absolwentka UMCS. Od 1 października 2002 r. jestem pracownikiem naukowo – dydaktycznym w Katedrze Historii Państwa i Prawa Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, najpierw na stanowisku asystenta, a od 1 października 2008 r. na stanowisku adiunkta. W maju 2008 r. został nadany mi stopień doktora nauk prawnych. W 2009 r. otrzymałam stypendium dla młodych pracowników naukowych ustanowione testamentem prof. dr. hab. Grzegorza Leopolda Seidlera.
Jestem autorką ponad 40 publikacji naukowych oraz uczestniczyłam jako referent w kilkudziesięciu konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych.
W swoich badaniach naukowych zajmuje się dziejami instytucji prawnych, zwłaszcza cywilnych w XIX i XX w., a w ostatnim dziesięcioleciu, prawem Polski Ludowej i zagadnieniami prawa mieszkaniowego w tym okresie.
Odbyłam staże naukowe na Wydziale Prawa i Administracji UW w 2019 r. i w 2022 r. oraz na Sorbonie w Paryżu, w Instytucie Historii Prawa w 2019 r.
W latach 2002 – 2005 odbyłam aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie i zdałam egzamin radcowski, uzyskując ocenę bardzo dobrą. Od 2006 r. jestem radcą prawnym, a od grudnia 2023 r. - stałym mediatorem sądowym dla obszaru Sądu Okręgowego w Radomiu.
Od 2016 r. do 2024 r. byłam wicedziekanem Rady Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie, realizując zadania samorządu w zakresie organizacji i prowadzenia aplikacji radcowskiej.
Od września 2024 r. jestem dziekanem Rady Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie.